Staňte sa partnerom

Michal Chudý

ITAS, CoFounder & CCO Powerex
Držiteľ titulu PhD. z technickej fyziky. Je doživotným členom Clare Hall College na Univerzite v Cambridge. Má viac ako 13 rokov výskumných skúseností v doménach ako jadrová fyzika, termojadrová fúzia, supravodivosť, energetická efektívnosť a modelovanie energetických sietí. V minulosti pôsobil v renomovaných výskumných inštitúciách ako JINR Dubna, CERN, Univerzita v Cambridge a technická Univerzita vo Viedni. Od roku 2017 sa intenzívne venuje komercializácii svojho výskumu v oblasti energetiky, konkrétne agregácii flexibility a riadeniu virtuálnych elektrární. Je spoluzakladateľom spoločnosti Powerex, ktorá sa na EÚ a USA ktorá sa venuje inteligentným riešeniam v energetike ako agregátor. 
 • DISKUSIA "Energetická kríza dnes a zajtra"   |   Jesenná ITAPA 2022
  Je energetická kríza spôsobená iba konfliktom na Ukrajine? Ako je možné ju riešiť okamžite tzv. krátkodobými opatreniami a aké sú dlhodobé opatrenia na to aby sme boli ako Európa odolná voči nedostatku energetických komodít aj dom budúcna. Čo tak nové zdroje energie?
   
  MICHAL CHUDÝ, ITAS: "Inteligentné IT riešenia v energetike nám prinesú zníženie nákladov na energie bez veľkých investícií do infraštruktúry. Vďaka takýmto riešeniam môže byť naša elektrina zelenšia, lacnejšia a menej závislá od fosílnych palív z pochádzajúcich z krajín agresívnych voči svojim susedom."

  PETER BALÁŽ, HUAWEI: "Ako rýchlo a efektívne znížiť závislosť od verejného zdroja elektriny a zároveň prispieť k zeleným záväzkom.“
   
  Peter Blaškovitš, Národná vodíková asociácia
  Martin Dudák, SPP
  Michal Chudý, ITAS
  Peter Baláž, HUAWEI
  Martin Dudák, SPP

  VIDEOZÁZNAM
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies