Staňte sa partnerom

Michal Adamík

umelec-inžinier

Michal Adamík je umelec-inžinier, ktorý stelesňuje syntézu robotiky a umenia, odrážajúcu digitalizáciu súčasnej spoločnosti. Jeho umelecká cesta je spätá s technologickými inováciami, pričom roboty nevyužíva ako tvorcov, ale ako nástroje a základné zložky jeho tvorivého rozprávania. Jeho cieľom je využiť presnosť a prispôsobivosť robotiky na vytvorenie hlboko rezonujúcich zážitkov, ktoré spochybňujú a rozširujú hranice vnímania publika.

V súčasnosti pôsobí na Slovenskej Technickej Univerzite v Bratislave. Toto akademické prostredie mu poskytuje stabilný základ pre jeho tvorbu, prístup k najnovším technológiám a komunitu vedcov a technológov. K jeho schopnosti integrovať komplexné systémy v rámci svojho umenia výrazne prispela aj jeho minulosť ako bývalého SCADA inžiniera.

  • AI a Robotika - Nová Éra Umenia   |   ITAPA AI & Robotics 2024
    Krátky úvod do fascinujúcej oblasti, kde sa stretávajú umenie a vyspelé technológie. Prednáška sa zameriava na významný posun v umení a kreativite, ktorý je poháňaný najnovšími pokrokmi v oblasti umelej inteligencie (AI) a robotiky. Cieľom je preskúmať, ako tieto technológie rozširujú hranice toho, čo je možné v umení a dizajne, a zároveň kladú otázky o originalite a role umelca v digitálnej ére.
    Prednáška začína prehľadom historického kontextu, kde umenie stretávalo technológiu, a postupne prechádza k súčasným trendom, kde AI a robotika nielenže napodobňujú ľudskú tvorivosť, ale aj vytvárajú nové formy umenia, ktoré boli predtým nepredstaviteľné. Budú predstavené príklady, ako sú algoritmicky generované obrazy, ktoré ukazujú šírku a hĺbku tohto nového umeleckého priestoru. Je to príležitosť pochopiť, ako AI a robotika ponúkajú nové nastroje, a ako chápať a oceniť umenie v tejto dobe.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies