Staňte sa partnerom

Michael Kašpar

Mesto Kolín

Mgr. Michael Kašpar, pôsobí jako 1. vicestarosta Kolína od roku 2014, predtým pôsobil na miestnom gymnáziu, kde dodnes vyučuje dve hodiny týždenne. V Kolíne je zodpovedný za  oblast školstva, kultúry a športu, životného prostredia, dotácií a verejných zákaziek, oblast financií, a má hlavnú zásluhu na rozvoji konceptu Smart City (prvé miesto v súťaži Inteligentná radnica).

Je propagátorom otvorenej radnice a transparentnej verejnej správy.

  • Inteligentné mesto Kolín   |   Jarná ITAPA 2019

    Mesto Kolín v zavádzaní smart tehnológií preferuje účelné a funkčné riešenia, ktoré sú prínosné pre obyvateľov aj pre úradníkov – nebyť SMART preto, že je IN byť SMART, ale preto, že zavádzanie riešení má zjednodušovať  život občanom.

    Kolín sa stal na poli využívania IT tehcnológií v riadení mesta a služieb občanom lídrom v rámci Českej republiky – mobilné aplikácie, intelignenté parkovanie, smart odpadové hospodárstvo a smart kľúčenky sú kľúčové smart projekty, ktoré majú vysokú pridanú hodnotu.

    Kolínske smart kľúčenky sú unikátnym projektom v strednej Európe, primárne je určené pre žiakov základných škôl, ide o moderné multifunkčné nástroje v podobe karty, spájajúce v sebe množstvo čipov či peňaženiek.

    Videozáznam

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies