Staňte sa partnerom

Martin Adámek

inloop.eu, partner
Martin Adámek je prvý vývojár zo Slovenska a Čiech, ktorý publikoval aplikáciu na Android Markete už v roku 2008. Po pár miliónoch stiahnutí a pôsobení v roli nezávislého vývojára je dnes Martin partnerom v spoločnosti inloop.eu zaoberajúcej sa vývojom mobilných aplikácií, kde sa Androidu venuje na 100%.
  • Internetová ekonomika ako príležitosť pre Slovensko (vízia internetu)   |   Kongres ITAPA 2012: Zaostrené na výsledky
    Podľa štúdie The Boston Consulting Group v spolupráci so slovenským Googlom má Slovensko predpoklady stať sa krajinou s nadpriemernou internetovou ekonomikou. Už teraz sa Slovensko  veľkosťou internetovej ekonomiky (podiel internetu na HDP) v hodnote 3,3%, čiže 2,3 miliardy EUR, dostalo na úroveň etablovaných krajín. Tento podiel by v roku 2016 mohol tvoriť až 4,5%. Veľký potenciál pritom predstavuje vývoz s vysokou pridanou hodnotou (technologický export), ktorý sa má na internetovej ekonomike podieľať až 30%.

    Vysoký potenciál rastu je pre slovenskú internetovú ekonomiku ukrytý v dvoch hlavných oblastiach. Na jednej strane je dôležité zamerať sa na slabé miesta v rámci zapojenia spotrebiteľov, firiem a verejnej správy. Okrem toho môže Slovensko výrazne posunúť vpred “vývoz s vysokou pridanou hodnotou”, ktorý ovplyvňuje hlavne kvalita technologického vzdelávania, centralizovaná inovačná politika a podpora výskumu a vývoja vo verejnom i súkromnom sektore.

    Vývoz informačných a komunikačných technológií, služieb a softvéru, sa môže stať kľúčom k ekonomickému rozvoju na Slovensku, a to až s 30% príspevkom k internetovej ekonomike. Sektor IKT už teraz vytvára približne 2,3% pracovných miest na Slovensku (približne 30 tisíc zamestnancov, z čoho sú až 2/3 zo sektora malých a stredných podnikov).

    Prezentácia nebude zverejnená.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies