Staňte sa partnerom

Heinz Gratzer

vicestarosta obce Prellenkirchen
Heinz Gratzer má 58 rokov a je aktívny v komunálnej politike obce Prellenkirchen v Rakúsku od roku 1990. Od roku 2010 zastáva nepretržite funkciu vicestarostu. Počas výkonu rôznych funkcií v komunálnej politike bol a  je zodpovedný primárne za podporu turizmu a rozvoj alternatívnych a udržateľných zdrojov energie, konkrétne rozvoj budovania veterných parkov v katastrálnom území obcí Prellenkirchen, Deutsch Haslau a Schönabrunn, ktoré spolu tvoria jeden komunálny subjekt a majú spolu vyše 2000 obyvateľov.
 • Hostia ITAPA OPEN TALK: "Dekarbonizácia - transformácia a udržateľný rozvoj regiónov"   |   Jesenná ITAPA 2022
  Kríza je príležitosť. Zatvorenie uhoľných baní je strašiak. Transformácia regiónov je nevyhnutná, ale musí byť solidárna. Zároveň je veľkou príležitosťou pre ekonomický reštart územia na vyššom leveli, ktorý musí byť inovatívny, zelený a sociálny. To je vízia Slovenska pre hornú Nitru a pre Košický a Banskobystrický región.

  JAROSLAV BAŠKA, TRENČIANSKY SAMOSPRÁVNY KRAJ: “Transformácia hornej Nitry je výzvou pre každého, komu na tomto regióne záleží. Zároveň je aj neopakovateľnou príležitosťou pre lepší život.”

  RASTISLAV TRNKA, KOŠICKÝ SAMOSPRÁVNY KRAJ: "Kľúčom k úspešnej transformácii Košického kraja budú investície do školstva a budovanie vodíkového údolia“

  Alojz Vlčko, Mestský úrad Prievidza
  Jaroslav Baška, Trenčiansky samosprávny kraj  
  Rastislav Trnka, Košický samosprávny kraj 
  Peter Balík, MIRRI 
  Rastislav Nemec, SPP
  Heinz Gratzer, vicestarosta Prellenkirchenu

  VIDEOZÁZNAM
   
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies