Staňte sa partnerom

Gilles Le Cocguen

Bpifrance, EuroQuity
Gilles Le Cocguen je riaditeľom EuroQuity v Bpifrance – Francúzskej verejnej investičnej banke. Je spoluzakladateľom EuroQuity, digitálnej platformy, ktorá spája startupy a investorov v celej Európe.
EuroQuity bol spustený v roku 2008 s cieľom pomôcť európskym startupom spojiť sa s investormi, firemnými skupinami, organizáciami na podporu podnikania a inými podnikateľmi. Je to bezplatná platforma, ktorá umožňuje startupom vytvoriť si profil, prezentovať svoje produkty a služby a spojiť sa s potenciálnymi investormi alebo B2B partnermi. Platforma má viac ako 20 000 startupov, 3 000 investorov a 2 000 ďalších registrovaných profesionálov z celej Európy a Afriky a robí z nej jednu z najväčších sietí svojho druhu.
EuroQuity tiež ponúka celý rad služieb, ktoré pomáhajú startupom rásť a uspieť, vrátane prístupu k financovaniu, mentoringu, prezentáciám a príležitostiam na vytváranie sietí. Platforma bola úspešná v tom, že mnohým začínajúcim firmám pomohla získať kapitál a dosiahnuť ich rastové ciele, a je v Európe aj naďalej obľúbenou voľbou pre podnikateľov a investorov.
Gilles má viac ako 25 ročné skúsenosti v technologickom priemysle a bol zapojený do rôznych úspešných podnikov a spoločností. Gilles tiež zohráva úlohu národného kontaktného bodu pre francúzske spoločnosti, ktoré sa chcú prihlásiť do Európskej rady pre inovácie.
  • Efektívna podpora firiem a inovácií vo Francúzsku   |   Jarná ITAPA 2023
    Ako môže štát motivovať a podporovať podnikateľov? Pozrite si príklad francúzskeho inovačného ekosystému, kde sa úspešne podarilo vytvoriť Bpifrance ako model jednotného kontaktného miesta na podporu francúzskych podnikateľov a spoločností.
    Bpifrance ako francúzska verejná investičná banka, Innovation Agency, Sovereign Fund and Export Credit Agency je vo Francúzsku najväčším hráčom na podporu spoločností. Ako by sa dal tento model transformovať do iných európskych krajín?

    VIDEOZÁZNAM
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies