Staňte sa partnerom

Efektívna podpora firiem a inovácií vo Francúzsku

/ Prednáška
Ako môže štát motivovať a podporovať podnikateľov? Pozrite si príklad francúzskeho inovačného ekosystému, kde sa úspešne podarilo vytvoriť Bpifrance ako model jednotného kontaktného miesta na podporu francúzskych podnikateľov a spoločností.
Bpifrance ako francúzska verejná investičná banka, Innovation Agency, Sovereign Fund and Export Credit Agency je vo Francúzsku najväčším hráčom na podporu spoločností. Ako by sa dal tento model transformovať do iných európskych krajín?

VIDEOZÁZNAM

Gilles Le Cocguen

Bpifrance, EuroQuity
Gilles Le Cocguen je riaditeľom EuroQuity v Bpifrance – Francúzskej verejnej investičnej banke. Je spoluzakladateľom EuroQuity, digitálnej platformy, ktorá spája startupy a investorov v celej Európe. EuroQuity bol spustený v roku 2008 s cieľom pomôcť európskym startupom spojiť sa s investormi, firemnými skupinami, organizáciami na podporu podnikania a inými podnikateľmi. Je to bezplatná platforma, ktorá umožňuje startupom vytvoriť si profil, prezentovať svoje produkty a služby a spojiť sa s potenciálnymi investormi alebo B2B partnermi. Platforma má viac ako 20 000 startupov, 3 000 investorov a 2 000 ďalších registrovaných profesionálov z celej Európy a Afriky a robí z nej jednu z najväčších sietí svojho druhu. EuroQuity tiež ponúka cel…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným