Staňte sa partnerom

Diana Gerbocová

Vzdelávacie centrum KRTKO a jeho kamaráti o.z, CEO
Je zakladateľkou centra a predsedníčkou jeho O.Z. Pôsobí ako koordinátorka inklúzie, lektorka špeciálnych edukačných aktivít a logopedická preventistka. Je členkou Združenia pre Kariérové poradenstvo a rozvoj kariéry i kultúrnou ambasádorkou pre znevýhodnené skupiny - Trenčín EHMK 2026. Pôsobí aj ako lektorka a mentorka v Národných projektoch MPSVaR SR ako špecialista na vytváranie inkluzívneho prostredia. Vysokoškolské vzdelanie má v odbore zdravotníctva a jednoodborovej psychológie so zameraním na jednotlivcov s postihnutím, t.č. ukončuje Mgr. stupeň. Je absolventkou vzdelávania v supervízií. V rámci odbornej praxe priamo pracuje najmä, ale nielen s deťmi s rôznym znevýhodnením. Tieto praktické skúsenosti sú pre ňu inšpiráciou na implikáciu inovatívneho prístupu pri vývoji, dizajnovaní, individualizácii špeciálnych technológií  - unikátneho komunikačno – edukačného systému pod vlastnou originálnou značkou HandCubeKeys. Je autorkou metodických postupov, zároveň lektorkou a mentorkou pre aplikáciu do praxe.

V oblasti podnikania, vývoja a inovácií je držiteľkou prestížnych ocenení: Študentská podnikateľská cena 2022, JCI Cena za inovácie 2022, Špeciálna cena TV JOJ 2022 a najnovšie SME Europe AWARDS (3. miesto). Sama je so zdravotným znevýhodnením, a tak vníma svoju činnosť ako poslanie. Aj vďaka nej centrum Krtk získalo prestížne ocenenie Srdce na dlani v kategórii "Program roka 2021 v TN regióne“.
  • HandCubeKeys - inovácie ako "kľúč" k inklúzii   |   Jesenná ITAPA 2023
    Unikátny komunikačno-edukačný systém HandCubeKeys prináša neobmedzené možnosti, ktoré dávajú aj zdravotnej starostlivosti úplne nový inkluzívny rozmer. Spája reálny svet s digitálnym. Spoznajte priamo autorku a príďte si „naživo chytiť“ tieto originálne technológie, ktoré sú nielen potrebnou, ale nevyhnutnou súčasťou modernizácie zdravotníctva.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies