Staňte sa partnerom

Alojz Vlčko

Mestský úrad Prievidza, vedúci kancelárie primátorky
Ako vedúci kancelárie primátorky Prievidze, sa podieľal na príprave verejnej výzvy Vyfárajme z neistoty a organizácii Okrúhleho stola o budúcnosti Hornej Nitry. Následne bol ako vedúci jednej z pracovných skupín hlavným aktérom participatívneho procesu, v ktorom sa tvoril Akčný plán transformácie uhoľného regiónu Horná Nitra, neskôr schválený Vládou SR ako národná stratégia. Po tom ako bola Horná Nitra vybraná ako jeden z pilotných regiónov novovzniknutej Platformy pre uhoľné regióny v procese premeny zriadenej Európskou komisiou, zúčastňoval sa jej podujatí a aktivít doma i v zahraničí. V súčasnosti v meste Prievidza koordinuje agendu súvisiacu s procesom transformácie Hornej Nitry pri spolupráci samosprávy s orgánmi štátnej správy, samosprávami, mimovládnymi organizáciami a ďalšími zainteresovanými.
 • Hostia ITAPA OPEN TALK: "Dekarbonizácia - transformácia a udržateľný rozvoj regiónov"   |   Jesenná ITAPA 2022
  Kríza je príležitosť. Zatvorenie uhoľných baní je strašiak. Transformácia regiónov je nevyhnutná, ale musí byť solidárna. Zároveň je veľkou príležitosťou pre ekonomický reštart územia na vyššom leveli, ktorý musí byť inovatívny, zelený a sociálny. To je vízia Slovenska pre hornú Nitru a pre Košický a Banskobystrický región.

  JAROSLAV BAŠKA, TRENČIANSKY SAMOSPRÁVNY KRAJ: “Transformácia hornej Nitry je výzvou pre každého, komu na tomto regióne záleží. Zároveň je aj neopakovateľnou príležitosťou pre lepší život.”

  RASTISLAV TRNKA, KOŠICKÝ SAMOSPRÁVNY KRAJ: "Kľúčom k úspešnej transformácii Košického kraja budú investície do školstva a budovanie vodíkového údolia“

  Alojz Vlčko, Mestský úrad Prievidza
  Jaroslav Baška, Trenčiansky samosprávny kraj  
  Rastislav Trnka, Košický samosprávny kraj 
  Peter Balík, MIRRI 
  Rastislav Nemec, SPP
  Heinz Gratzer, vicestarosta Prellenkirchenu

  VIDEOZÁZNAM
   
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies