Staňte sa partnerom

Rozhovor s Martinom Kloockom zo spoločnosti Quest

S viac ako 25-ročnými skúsenosťami vo všetkých aspektoch vývoja softvéru a 10-ročnými skúsenosťami v Quest Software vedie Martin Kloock oddelenie výskumu a vývoja obchodnej jednotky Platform Management v Quest ako viceprezident pre inžinierstvo.

Martin sa narodil a získal magisterský titul z elektrotechniky v Nemecku, ale čoskoro sa presťahoval do Silicon Valley na začiatku 2000-tych rokov v časoch post dot-com bubliny. S týmto medzinárodným zázemím Martin prijal prácu v medzinárodných tímoch vo viacerých krajinách po celom svete. Slovensko je v posledných rokoch jednou z jeho oblastí záujmu pri hľadaní talentov na výskum a vývoj. Okrem toho sa Martin aktívne angažuje v lokalitách ako severná a južná Amerika či India. Martin si ako rodák z Európy užíva každú príležitosť pracovať s tímom na Slovensku.


S neustále rastúcim významom kybernetickej bezpečnosti je tím zaoberajúci sa Platform Management v Quest v epicentre tohto rýchlo sa vyvíjajúceho prostredia a poskytuje zákazníkom potrebné produkty, inovácie a poradenstvo na ochranu a zabezpečenie ich prostredia.

 

Čo Martin prezradil na otázku, prečo Quest považuje Slovensko za také dôležitú lokalitu pôsobnosti?

„Aj keď je na celom svete očividne veľa miest poskytujúcich talenty na výskum a vývoj, Quest si vybudoval svoju stopu na Slovensku dvoma kľúčovými akvizíciami firiem: Metalogix a Quadrotech. Rýchlo sme si uvedomili vynikajúci potenciál, ktorý tu máme, existujúcu odbornosť v našom produktovom priestore a schopnosť a ochotu pracovať a učiť sa ako súčasť skutočne medzinárodného tímu. S našou veľkou stopou na Slovensku sme schopní poskytnúť mix lokálnej slovenskej tímovej kultúry, ktorá je tiež súčasťou väčšieho medzinárodného tímu.

S množstvom existujúcich vzťahov, nespočetnými návštevami a našou schopnosťou nájsť nových členov tímu si skutočne vážime našu prítomnosť na Slovensku. Tešíme sa, že sme kolegom schopní poskytnúť pracovné príležitosti či už u nás v kancelárii, alebo remote. “

 

A čo hovorí Martin na plány Questu na Slovensku?

„Pokračujeme ďalej v investovaní na Slovensku s mnohými otvorenými pozíciami, na ktoré aktívne hľadáme vhodných uchádzačov. Členovia nášho tímu na Slovensku výrazne prispeli k nášmu rastu a dokonca aj k novým inovatívnym produktom a my sa tešíme, že budeme rásť aj naďalej. Teraz je skvelý čas pripojiť sa k nášmu tímu a stať sa súčasťou nášho budúceho úspechu. “
 


Prihláste sa na ITAPA HEALTH & CARE 2024
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným