Staňte sa partnerom

Moderné nemocnice – inovácie, digitalizácia a efektívna prevádzka s riešeniami. Siemens Healthineers v prospech pacientov

Svet modernej medicíny sa postupne stále viac digitalizuje a v mnohých smeroch už nastupuje umelá inteligencia. Významným prínosom technologických inovácií a nových digitálnych smart riešení je precízna medicína. Otvára úplne nové dimenzie zdravotníckym zariadeniam a lekárom v prospech pacientov. Špičkové technológie prinášanú nový štandard, ktorý by mala spĺňať každá moderná nemocnica.

Efektívne riadenie a prevádzka nemocníc sú dnes veľkou témou. Čo si však máme pod týmito všeobecnými pojmami predstaviť? Väčšina ľudí sa zaujíma skôr o diagnostiku a liečbu, prečo je dôležitá aj samotná prevádzka nemocnice? 

Vladimír Šolík, výkonný riaditeľ Siemens Healthineers Slovensko: V aktuálnej situácii v zdravotníctve, kedy v mnohých krajinách aj mimo Európy bojujú s nedostatkom medicínskych pracovníkov, sú efektivita a odbúranie pracovných úkonov kľúčové. Digitalizácia a umelá inteligencia posúva procesy v zdravotníckych zariadeniach na citeľne vyššiu úroveň. Pri nedostatku zdravotníckych pracovníkov je prínosné, že vedia viaceré procesy zjednodušiť, zrýchliť a napríklad umožniť personálu prakticky sa vzdelávať bez toho, aby musel tráviť čas na školeniach mimo pracoviska. Technologické inovácie prispievajú aj k bezporuchovej prevádzke nemocníc či efektivite prevádzkových nákladov. Mnohé servisné služby a podpora sú dostupné prakticky nonstop a aj na diaľku. Benefitom pre pacienta je funkčná medicínska technológia umožňujúca precíznu diagnostiku. Siemens Healthineers neustále inovuje svoje portfólio produktov a služieb podporovaných aplikáciami na báze umelej inteligencie a digitalizácie. Na Slovensku máme široké portfólio unikátnych diagnostických prístrojov, celkom viac ako 800 inštalácií. Naše tímy špičkových programátorov v Bratislave, Žiline aj v Košiciach vyvíjajú medicínske softvéry a aplikácie pre nemocnice celého sveta. 

Siemens Healthineers je lídrom v oblasti medicínskej technológie na Slovensku. Ste úspešní pri uvádzaní nových technológií na báze umelej inteligencie či digitalizácie do slovenských nemocníc? 

Vladimír Šolík, výkonný riaditeľ Siemens Healthineers Slovensko: Siemens Healthineers je voľbou číslo jedna na poli zobrazovacej diagnostiky, ako aj v oblasti laboratórnej diagnostiky. Čo sa týka umelej inteligencie, má naša spoločnosť komerčne dostupných 64 produktov využívajúcich AI (Artificial Intelligence) a na vývoji ďalších neustále pracujeme. Nezávisí to však len od nás, či budú tie najnovšie a najefektívnejšie produkty a postupy využívané aj v zdravotníckych zariadeniach na Slovensku. Sme pripravení prinášať najmodernejšie riešenia aj do slovenských nemocníc. Veríme, že vďaka  inovatívnym a technologickým benefitom vzbudia ešte väčší záujem našich medicínskych špecialistov.

Siemens Healthineers ponúka nemocniciam „value partnership“, teda novú formu spolupráce. Čo si pod tým môžeme predstaviť?

Sebastian Saulich, Siemens Healthcare: Value Partnership je jedinečná forma dlhodobej spolupráce vyvinutá spoločne s najprestížnejšími štátnymi a súkromnými zákazníkmi našej spoločnosti. Kombinuje kompletné portfólio produktov a služieb Siemens Healthineers v oblasti diagnostiky, onkologickej starostlivosti a laboratórnej diagnostiky, ako aj produktov tretích strán. Takto komplexne vieme prispieť k presnej a tým aj efektívnejšej zdravotnej starostlivosti. Naša silná stránka, ktorá spočíva vo vývoji najmodernejších zdravotníckych softvérov a inovácií, nám zároveň umožňuje aktívne formovať digitálnu transformáciu zdravotníctva. Nemocniciam poskytujeme kombináciu know-how, spoľahlivosti a kvality, najmä pokiaľ ide o aktívne reakcie na tlak rastúcich nákladov v zdravotníctve a zároveň dosahovanie lepších klinických výsledkov.

Máte už s nejakou nemocnicou na Slovensku uzatvorenú takúto formu partnerstva?

Sebastian Saulich, Siemens Healthcare: Áno, uzatvorili sme strategické partnerstvo s Nemocnicou Bory v Bratislave. Počas 15-ročného zmluvného obdobia bude spoločnosť Siemens Healthineers poskytovať Nemocnici Bory komplexné služby a vymení vyše 20 zobrazovacích a monitorovacích zariadení. Rozsah tejto dohody zahŕňa prístroje pre počítačovú tomografiu, magnetickú rezonanciu, röntgen či zariadenia nukleárnej medicíny. Súčasťou spolupráce je aj jedinečný vzdelávací program pre lekárov zameraný na inovatívne nástroje. Obsahuje tiež moderné a efektívne spôsoby edukovania ako sú Smart Simulator, PEPconnection a Cinematic Anatomy. Ich cieľom je pomáhať lekárom v poskytovaní zdravotnej starostlivosti a aby mohli pri svojej každodennej práci benefitovať z inovatívnych diagnostických zariadení a digitálnych riešení v prospech pacientov.


 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies