Máte prevratný a výnimočný projekt? Prihláste sa do Call for Papers ITAPA 2020

Chceme o Vás počuť! Predovšetkým ak máte zaujímavý a inšpiratívny projekt v oblasti informačných technológií. Chcete ho predstaviť Slovensku? Využite našu výzvu Call for Papers a prihláste svoj nápad na jesenný kongres ITAPA 2020.Call for Papers ITAPA 2020

ITAPA ponúka jedinečnú príležitosť všetkým z vás, ktorí máte úspešný projekt v oblasti informačných technológií a chcete ho predstaviť Slovensku.

  • Zrealizovali ste skvelý nápad?
  • Prispel Váš projekt k lepšej informatizácii spoločnosti?
  • Máte perspektívnu technológiu, ktorá môže zmeniť charakter slovenského eGovernmentu a digitalizácie spoločnosti?

Ak ste aspoň raz odpovedali áno, neváhajte už ani chvíľu a prihláste Váš projekt do Call for Papers pre kongres ITAPA 2020. V prípade, že Váš projekt zaujme odbornú porotu, budete mať šancu bezplatne ho prezentovať na najprestížnejšom IT podujatí na Slovensku.

Témy

Pripravili sme okruhy tém, v ktorých máte príležitosť prezentovať sa:

  • Smart industry
  • IT a environmentálne výzvy
  • Smart cities
  • IT vo vzdelávaní
  • Kybernetická bezpečnosť
  • Digitalizácia zdravotnej starostlivosti

Formát prezentácie

Víťazné projekty budú svoje myšlienky môcť odprezentovať počas hlavného programu kongresu ITAPA 2020 vo formáte Ignite Session. Ten spočíva v krátkych prezentáciách jednotlivých spíkrov, ktorých úlohou je nadchnúť obecenstvo pre tému a myšlienky autora. Každý spíker má 5 minút na svoju tému, ktorá je sprevádzaná 20 slajdmi. Každý slajd sa zobrazí na 15 sekúnd a automaticky sa posunie ďalej. Prezentujúci nesmie čítať z podkladov.

Dôležité informácie k prihlasovaniu

Informácie o projekte, ktorý chcete prezentovať, pošlite na itapa@itapa.sk. Máte na to čas do 15. septembra 2020. Prihlasovanie je otvorené všetkým – neziskovým organizáciám, akademickej sfére, komerčným firmám, verejným inštitúciám. V prihlasovacom maili nám napíšte názov prezentácie, meno autora alebo autorov a kontakt, organizáciu, ktorú reprezentujú a krátku anotáciu prednášky (max 20 viet). Pozor, toto je najdôležitejšia časť. Na základe anotácie porota rozhodne, či je Váš projekt a prezentácia prínosná pre účastníkov kongresu a IT komunitu. Do 30. septembra 2020 Vám dáme vedieť, ako rozhodla odborná porota a či budete mať šancu zúčastniť sa najlepšieho IT podujatia na Slovensku ako spíker. Jesenný kongres ITAPA sa koná 9. až 11. novembra 2020 v Bratislave. Využite túto jedinečnú príležitosť a staňte sa jedným z našich spíkrov.


Odborná porota
 

Ondrej Macko

Ako IT novinár pracuje už od roku 1990. Aktuálne sa zaoberá mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Predmetom jeho záujmu sú inteligentné mestá, využitie technológií v bežnom živote a umelá inteligencia.
 

Milan Ftáčnik

Docent Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave sa odborne venuje spracovaniu obrazu a počítačovému videniu. Bývalý poslanec, minister školstva, starosta Bratislava-Petržalka a primátor Bratislavy je od januára 2019 predsedom Rady pre smart riešenia a inovácie, ktorá je koordinačnou platformou Smart cities klubu a Slovak smart city klastra. Od roku 2015 je predsedom Slovenskej informatickej spoločnosti a členom Predsedníctva Rady európskych informatických spoločností. Je tiež členom Rady vlády pre digitalizáciu verejnej správy a jednotný digitálny trh..
 

Emil Fitoš

Prezident IT Asociácie Slovenska a bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Atos IT Solutions and Services na Slovensku i v Českej republike spojil svoju kariéru s inováciami. IT sektoru sa venuje celý svoj profesionálny život. Stál pri vzniku prvého archívu elektronických dokumentov, použiteľných pre právne účely, zakladal portál Občan.sk a vyvíjal systém platieb prostredníctvom mobilných telefónov. V súčasnosti pôsobí v odvetví rizikového kapitálu, zaoberá sa investíciami do rozvíjajúcich sa firiem, napríklad v oblasti Internet of Things alebo virtuálnej reality.
 

Samuel Arbe

Odborník na medzinárodnú bezpečnosť a medzinárodnú rozvojovú spoluprácu dlhodobo riadil operačný program Efektívna verejná správa. Jeho expertízou je zvyšovanie efektivity verejných inštitúcií a digitálna transformácia.
 

Michal Ivantyšyn

Spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ ITAPA má za sebou dlhoročné pôsobenie v štátnej správe, kde spolupracoval na revízii národnej eGovernment stratégie a riadení OP informačná spoločnosť.
 

Dana Kršáková

Vyštudovaná žurnalistka, bývalá hovorkyňa SPP a výkonná riaditeľka ITAPA sa už viac ako 18 rokov venuje informačným technológiám a ich trendom.Primárne sa venuje témam ako ľudské zdroje v IT, využitie technológií v modernej samospráve a smart industry.


Prihláste sa na Medzinárodný kongres ITAPA 2021
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným