Máme priveľa skvelých tém. ITAPA bude preto tento rok trojdňová.

Museli sme to urobiť. Kvôli množstvu nových tém a best practices sme kongres ITAPA tento rok museli rozšíriť na tri dni. Čo vás čaká?

Smart industry

Až 69 % slovenských firiem si myslí, že industry 4.0 je veľmi dôležitá pre budúcnosť, ale len 15 % z nich smart industry reálne buduje. Ako môžu najnovšie technológie zvýšiť konkurencieschopnosť, efektivitu a kvalitu výroby?

Pozrite si k tejto téme prednášku z kongresu ITAPA 2019: Eckhard Hohwieler z Fraunhofer Berlin Centrum hovorí o Digitálnej transformácii smerom k odvetviu 4.0.

Financovanie digitalizácie

Aké sú priority nového programového obdobia? Aké môžeme čakať zmeny v rozhodovaní, administratíve a verejnom obstarávaní? Túto tému sme načali už minulý rok, pozrite si vystúpenie predstaviteľky Európskej komisie, Barbary Jermol Marcinčák: Komplexný pohľad na investície a kohéziu po 2021.

eGovernment

Aká bude budúcnosť digitálneho štátu na Slovensku? Cloud vo verejnej správe, mobilná identita, benchmark elektronických služieb, prepájanie štátnych a finančných inštitúcií – aj tieto eGovernment témy budú na Medzinárodnom kongrese ITAPA 2020.

Kybernetická bezpečnosť

Kybernetická bezpečnosť sa pod tlakom nových zbraní neustále vyvíja. Na jeseň sa pozrieme na implementáciu zákona o kybernetickej bezpečnosti a z toho vyplývajúci audit kybernetickej bezpečnosti. Predstavíme tiež aktuálne trendy a budeme diskutovať o tom, ako riešiť komplexnú ochranu. Prečítajte si o tejto téme viac:

Ako môže krajina zarobiť na kybernetickej vojne?

Koronavírus v kybernetickom priestore

Digitálne zdravotníctvo

Úspešné nemocničné informačné systémy; príklady použitia umelej inteligencie v zdravotníctve; dáta v zdravotníckej politike – na kongrese ITAPA odborníci diskutujú aj o digitalizácii zdravotnej starostlivosti. V roku 2019 patrila k najúspešnejším prezentácia Róberta Babeľu z Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety na tému Dátová ekonomika v zdravotníctve.

Mestá budúcnosti

Aké bude mesto budúcnosti? Ako bude riešiť odpady, dopravu a bezpečnosť? Príďte sa inšpirovať príkladmi vyhodnocovania dát v mestskom prostredí, IoT riešeniami pre samosprávu a ďalšími vychytávkami pre smart city. Pozrite si záznam z prezentácie Karin Holešovej, starostky obce Hlboké nad Váhom: Kam chceme ísť alebo smart riešenia pre malé obce a prečítajte si naše ďalšie články na túto tému:

Mesto a dáta. Láska do konca života alebo svadba z rozumu?

Žijete v inteligentnom meste?

 

Len do 15. augusta môžete  ešte viete využiť 25 % Early bird zľavu na registráciu. A keďže chápeme, že máte rôzne povinnosti, máme pre vás okrem možnosti kúpiť si vstup len na jeden deň alebo dva dni aj ponuku online vstupu. Pozrite si rôzne možnosti vstupu, ktoré sme pre vás pripravili.

Katarína Rausová


Prihláste sa na Medzinárodný kongres ITAPA 2021
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným