Kde je priestor priniesť technológie budúcnosti do správy miest už dnes?

Technologický vývoj posúva ľudstvo za posledné dve desaťročia dopredu míľovými krokmi. Nevyhýba sa mu žiadna sféra ľudského života a to je dobré. Vďaka tomu dokážeme veci spravovať lepšie, efektívnejšie a v prospech nás všetkých. Ako však udomácniť technologický vývoj aj v našich samosprávach?


Slovensko sa technickému vývoju nebráni

Snahou spoločnosti Resco bolo pretaviť svoje skúsenosti s biznisovými aplikáciami zo zahraničia do pomoci pokroku na úrovni samospráv. Konkrétne mestských a obecných úradov. Ide o sféru, v ktorej sa pohybuje a žije takmer každý. Preto sa vynorila otázka: Ako využiť technológie, ktoré využívame každý deň a mať tak lepšie fungujúcu a komunikujúcu samosprávu?

Riešení je hneď niekoľko a preto ich bolo potrebné spojiť do jedného fungujúceho a dobre prepojeného softvéru. Ten v sebe spája riadenie pracovných vzťahov na úrovni miestneho úradu. Pracovníci jednotlivých oddelení si tak medzi sebou dokážu zdieľať svoje pracovné úkony, posúvať podnety občanov na správne úrady, sledovať, v akom stave riešenia sú a opätovne o ich vyriešení informovať občanov.

Na druhej strane občania môžu komunikovať so svojou samosprávou prostredníctvom zariadenia, ktoré používajú denne – vďaka mobilnému telefónu. Intuitívna aplikácia ich prevedie pár jednoduchými krokmi ako zaslať samospráve podnet. Rovnako vedia sledovať upozornenia samosprávy, oznamy a podobne. Ako keby využívali jednoduchú sociálnu sieť svojho mesta. Nekomunikujú pri tom s programom, ale priamo s úradníkmi na úrade.

O softvér, ktorý Resco ponúka samosprávam zadarmo, je záujem od jeho predstavenia. Nie len väčšie mestá, ale aj menšie dediny cítia potrebu inovovať spôsob svojich pracovných procesov.
 

Jeden softvér, viac výhod

Lepšia Obec je unikátne cloudové CRM riešenie spoločnosti Resco navrhnuté špeciálne pre mestá a obce, spolu s mobilnými aplikáciami vytvorenými pre obyvateľov a dodávateľov. Vďaka Lepšej Obci spravuje mesto celý proces - prijíma požiadavky od občanov, rozdeľujete prácu kolegom a oddeleniam a bez problémov komunikujete aj s občanmi.

Svet smart technológií sa neustále mení. Dnes prináša množstvo riešení, ktoré vedia v mnohých oblastiach pomôcť aj v efektívnejšom riadení našich obcí a miest. O jednom konkrétnom riešení pre väčšiu samosprávu sa dozviete viac na prednáške Malvíny Melkovičovej na konferencii ITAPA.


Prihláste sa na Medzinárodný kongres ITAPA 2021
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným