Staňte sa partnerom

Druhý deň ITAPA – inovácie, podpora firiem, dáta, vodíková ekonomika

V úvode druhého dňa predseda vlády Ľudovít Ódor predstaví svoj Štvrtý útok pre Slovensko a jeho cele na najbližšie mesiace do volieb. Aké sú priority nového ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a investícií Petra Balíka, dozvieme sa v piatok ráno.

Inovácie na národnej úrovni a Návod ako inovovať. Na správnu cestu nás nasmerujú Peter Švec, štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR, Václav Velčovský z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Nora Haxhidautiova z REDHATu, Michaela Kollárová z Ministerstva obrany SR, Ján Kyselovič z CVTI a Pavol Šajgalík, zo SAV.

Ako pokračuje príbeh Slovensko.sk? Dozvieme sa v rozhovore s generálnym riaditeľom NASESu Pavlom Karelom. Následne zástupcovia NASESu predstavia inovácie na portáli Slovensko.sk.

Ako podporovať firmy a inovácie? Máme dobre nastavený vnútorný ekosystém a organizáciu podpory firiem zo strany štátu? Dozvieme sa od zastupcov SIEA, EVIDEN, Úradu vlady SR a partnera tohto panelu Slovak Investment Holdingu.

Ako Slovensko otvára cestu k vede? Odborníci zo Slovenska, ale aj z Čiech – konkrétne Karlovej univerzity v Prahe a Ministerstva školstva ČR predstavia spôsoby otvoreného sprístupňovania výsledkov vedy a výskumu a podporu, ktorú dnes majú vedci na Slovensku k dispozícii.

Počuli ste už o vodíkovej ekonomike? Aká je ekonomická prosperita vodíkových technológii v kontexte s podmienkami pre udržateľný rozvoj spoločnosti? Centrum výskumu vodíkových technológii v Košiciach, Slovenské elektrárne, poradca ministra hospodárstva pre vodíkové technológie a Národná vodíková asociácia SR majú na tomu určite jasný názor. Dozviete sa od 14,50 hod.

Záver programu od 15,50 hod. bude patriť otvorenej diskusii ITAPA OPEN TALK: 30 rokov Slovenska pod taktovkou Michala Havrana. Akým spôsobom sa vyvíja naša spoločnosť a čo pre nás znamená európska a transatlantická integrácia? Príďte a dozviete sa viac.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným