Do ITAPA rodiny pribudne nové podujatie venované výhradne zdravotníctvu

Rodina ITAPA podujatí sa rozrastá. Jej novým členom je konferencia ITAPA Health&Care, ktorej obsah bude zameraný výhradne zdravotníctvu. Cieľom podujatia je prepojiť svet zdravotníctva so svetom technológií a inovácií. Jednodňová konferencia tak vytvorí priestor pre kritickú diskusiu o aktuálnych témach v zdravotníckej oblasti. Konať sa bude 28. apríla 2022 v Bratislave, registrácia je stále otvorená.

Na konferencii sa predstavia kľúčoví aktéri v zdravotníctve, či už to budú predstavitelia verejnej správy, zdravotnej starostlivosti, farmaceutického priemyslu, technologických spoločností, inovátori, ale aj lekári, vedci či politici. Zdravotníctvo musí byť totiž efektívne, udržateľné a digitalizované, inovácie nevynímajúc.

Venovať sa budeme dôležitosti healthcare, implementácii plánu obnovy, reforme nemocníc či liekov, ako aj tomu, aké má rezort zdravotníctva plány do najbližších volieb. Dôležitou časťou bude téma inovácií, ktoré sú kľúčovým nástrojom modernizácie zdravotníctva. Otázka však znie, či sme na ne v zdravotníckom systéme na Slovensku aj pripravení. Spoločne budeme hľadať odpovede na otázky, ako zlepšiť dostupnosť Slovákov k modernej zdravotnej starostlivosti, ako dosiahnuť, aby ju nemocnice vedeli skutočne poskytovať a ako treba efektívne pracovať v zdravotníctve s dátami. Zaoberať sa budeme tiež tým, že reforma zdravotníctva nemôže byť len o investíciách do betónu, ale o systémových zmenách a vnútornej optimalizácii procesov, hodnotení kvality orientácie na pacienta a lepšej organizácii celého sektora. Tém na diskusiu bude nespočetne veľa, pričom otázky zodpovedajú spíkri z najrôznejších oblastí.

Na podujatí ITAPA Health&Care zároveň predstavíme projekt Digitálneho inovačného hubu – Centra inovatívneho zdravotníctva. Jeho ambíciou je na jednej strane pomôcť s modernizáciou zdravotníctva prostredníctvom technológií, na strane druhej podporovať rast inovácií. Hub bude prepájať nemocnice, lekárov či iných zdravotníckych dodávateľov s IT firmami, ktoré ponúkajú digitálne riešenia. Do projektu sa tak môžu zapojiť tí, ktorí digitalizáciu potrebujú, ako aj IT spoločnosti, ktoré ich požiadavkám vyhovejú.

Na záver máme pre vás aj tento raz pripravený formát ITAPA Open Talk na tému „Slovensko má najvýkonnejšie zdravotníctvo v Európe – ako zo sna spraviť realitu?“. Garantujeme vám, že sa bude touto otázkou zaoberať niekoľko veľmi zaujímavých hostí, politikov aj expolitikov. Chcete vedieť o programe i samotnej konferencii ITAPA Health&Care viac? Všetky potrebné informácie nájdete u nás na webe, kde sa môžete zároveň bezplatne zaregistrovať.
 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným