Staňte sa partnerom

DITEC aj tento rok ocení šikovné stredoškoláčky

DITEC Opportunity Award 2022 získa na galavečeri ITAPA študentka s najlepším nápadom na využitie IT technologií v modernom svete. 

Moderné technológie posúvajú svet okolo nás neuveriteľným spôsobom dopredu. V sektore IT (nielen) na Slovensku je podľa nás stále príliš málo žien, ktoré by problémy a výzvy riešili zo svojho uhla pohľadu. So snahou podporiť šikovné mladé dievčatá so záujmom o informačné technológie preto s hrdosťou predstavujeme už štvrtý ročník súťaže pre stredoškoláčky Opportunity Award 2022!

O ocenenie DITEC Opportunity Award môže zabojovať študentka ktorejkoľvek strednej školy na Slovensku vo veku od 15 do 19 rokov, ktorá má záujem o informačné technológie. „Počas minulých ročníkov šikovné dievčatá písali eseje o tom, aká dôležitá je diverzita a zastúpenie žien v oblasti IT, či navrhli appku zachraňujúcu svet. Tento rok dostali študentky na výber hneď z troch tém. Môžu navrhnúť, ako z eurofondov s použitím technológií zmodernizovať svoju školu. Alebo môžu priniesť myšlienku na appku, ktorá pomôže eliminovať kyberšikanu mladých. Alebo máte nápad, ako by moderné technológie mohli zmierniť vojnové napätie vo svete? Sem s ním!“ hovorí Anna Záhorčáková, obchodná riaditeľka DITEC, a. s. a ambasádorka pre ženy v IT na Slovensku.

Študentky, ktoré sa chcú tento rok zúčastniť súťaže, môžu poslať svoje príspevky na e-mailovú adresu studentka@ditec.sk, najneskôr do nedele 20. novembra 2022 o 23:59:59. Následne porota, zložená zo zástupcov organizátora súťaže spoločnosti DITEC, a.s., občianskeho združenia Aj Ty v IT a organizátora konferencie ITAPA vyberie tri najlepšie návrhy. Víťazka tohtoročnej súťaže si ocenenie DITEC Opportunity Award 2022 preberie na galavečeri IT konferencie ITAPA vo štvrtok 1. decembra v Bratislave.

Okrem prestížneho ocenenia študentky hrajú aj o finančnú odmenu. Súťažiaca na 3. priečke získa 200 eur, druhá v poradí získa 300 eur a víťazka si odnesie 500 eur. 

Tešíme sa na zaujímavé myšlienky a všetkým súťažiacim držíme palce!
Prihláste sa na ITAPA HEALTH & CARE 2024
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným