Staňte sa partnerom

CyberTAPA 2019: Kurz praktickej kybernetickej sebaobrany

Myslite ako hacker, aby ste sa mohli bráni! Kde útočia hackeri? Kde hľadajú slabé miesto? Aký malwér využívajú? Ako rýchlo a lacno nájsť podozrivú aktivitu?  Vyskúšajte si hacking na praktickom tréningu. Lebo len keď budete uvažovať a špičkový hacker, tak rýchlo dokážete vyhľadať a eliminovať kybernetické útoky vo Vašej organizácii.  
 
Dvojdňový kurz praktickej kybernetickej sebaobrany. Zaregistrujte sa na kurz praktickej kybernetickej obrany určený pre expertov kybernetickej bezpečnosti. Kurz organizujeme v spolupráci s Národný centrom kybernetickej bezpečnosti SK-CERT.  

Účastníci kurzu po absolvovaní celého dvojdňového kurzu získajú certifikát účasti.

Počet účastníkov: do  25

Súčasťou ceny je občerstvenie.

1. Table-Top cvičenie „Podozrivý mail je len začiatok“

Termín: 12. 11. 2019 Hotel Crowne Plaza 8:30 – 11:30 h (3 hodiny)
Lektor: Matej Šalmík, Národné centrum kybernetickej bezpečnosti SK-CERT
 
Table-top cvičenia sú druhom netechnických cvičení, ktoré sa zameriavajú na trénovanie rozhodovania, ako aj na precvičenie, otestovanie vlastných postupov a procesov, trénovanie úloh a zodpovedností jednotlivých rolí, a to všetko v súvislosti s riešením vzorových kybernetických bezpečnostných incidentov. Scenár cvičenia prenesie účastníkov do fiktívneho prostredia s hypotetickými udalosťami, na ktoré musia reagovať tak, ako by sa stali naozaj.
 
Účastníci po absolvovaní budú mať znalosť ako sa rýchlo a efektívne rozhodovať pri rôznych typoch bezpečnostných incidentov.
 
Cvičenie je vhodné najmä pre non-IT vyšších manažérov z organizácií - ideálne obchod, financie, rozvoj, prevádzka, marketing, právne či PR.
 

2. Best security - THINK LIKE HACKER!

Termín: 12. 11. 2019 Hotel Crowne Plaza 11:30 – 12:30 h (1 hodina)
Lektor:  Tomáš Vobruba, Checkpoint
 
Staňte sa na chvíľu hackermi a cracknite naše systémy. Kto bude najlepší, vyhráva. Spolu s naším inžinierom sa ponoríme do temných vôd hackerov, prejdeme na druhú stranu barikády a pokúsime sa myslieť ako oni. Stačí, ak si donesiete svoj notebook.
 

3. The Hacker's Fingerprints

Termín: 12. 11. 2019 Hotel Crowne Plaza 13:30 – 14:30 h (1 hodina)
Lektor: Roman Čupka – produktová časť
Michal Krátky - ethica hacking, Flowmon
 
V priebehu workshopu zistíme, aké techniky používajú hackeri a aké digitálne stopy zanechávajú v prevádzke na sieti. Preskúmame niekoľko scenárov hackerstva a dozvieme sa niečo o spoofingu DHCP a DNS, o tom, k čomu slúži scanovanie portov alebo ako možno nahradiť dôveryhodný šifrovací certifikát tým falošným v reálnom prostredí spolu s ukážkami na ich detekciu a forénznu analýzu.
 

 

4. Úvod do malware analýzy

Termín: 12. 11. 2019 Hotel Crowne Plaza 14:30 – 17:30 h (3 hodiny)
Lektor: Ján Kotrady, Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES)
 
Ako začať s analýzou škodlivého kódu, takzvaného malware? A čo je vlastne analýza škodlivého kódu a na čo by sme nemali zabudnúť? Úvodný prehľad základných postupov, teoretický úvod, ale aj praktické príklady, na ktorých účastníci získajú základný prehľad o spôsobov analýzy škodlivého kódu, statická a dynamická analýza, prehľad nástrojov, techník a princípov analýzy škodlivého kódu.
 
Účastníci po absolvovaní budú mať základné znalosti v oblasti analýzy škodlivého kódu a budú schopní plánovať a riadiť proces analýzy, ako aj vykonávať základné aktivity pri analýze škodlivého kódu.
 
Požiadavky na účastníkov: vlastný laptop s WiFi, Virtualbox alebo VMware. Základné znalosti sietí a programovania.
 

5. Zlepšite svoju viditeľnosť s open source IDS/IPS riešeniami (praktické nasadenie v podmienkach bežnej firmy do malware analýzy)

Termín: 13. 11. 2019 Hotel Crowne Plaza 8:30 – 12:00 h (3.5 hodiny)
Lektor: Ján Skalný, Národné centrum kybernetickej bezpečnosti SK-CERT
Od jednoduchého hľadania vzoriek, po generovanie NetFlow záznamov obohatených o informácie z aplikačných protokolov. Na tomto štvorhodinovom workshope preskúmame možnosti a obmedzenia Surikaty - moderného systému detekcie narušenia. (IDS)
 
Budeme sa rozprávať:
- o vnútornostiach a funkcionalite Surikaty,
- ako čítať a písať detekčné pravidlá,
- informácie, čo nám surikata môže poskytnúť,
- nástroje a techniky, ako ukladať a pracovať s výstupmi zo Surikaty,
- špecifiká a možnosti optimalizácie pre spracovávanie väčších dátových tokov,
- automatizácia nasadzovania a údržby surikaty.
 
Cieľová skupina: linux admini, sieťari a technicky orientovaný bezpečáci
 
Požiadavky na účastníkov: vlastný laptop s WiFi, SSH klient, základné znalosti networkingu, TCP/IP a Linuxu.
 

6. Zraniteľnosti v softvéri - útok a obrana

Termín: 13. 11. 2019 Hotel Crowne 13:00 – 17:00 h (4 hodiny)

Lektor: Milan Pikula, Národné centrum kybernetickej bezpečnosti SK-CERT

Praktický workshop o tom, ako fungujú bezpečnostné zraniteľnosti v softvéri a ako ich útočníci zneužívajú. Začínajúci penetrační testeri sa naučia, ako tieto zraniteľnosti odhaľovať a programátori sa naučia, ako sa im vyhnúť už počas vývoja softvéru.

Účastníci po absolvovaní budú vedieť ako uvažujú hackeri a ako predísť ich útokom

Požiadavky na účastníkov: vlastný laptop s WiFi, na ňom nainštalovaný virtuálny server s aktuálnou verziou Kali Linux optimálne 32 bit. Základné znalosti sietí a programovania.

 

 

REGISTROVAŤ SA NA CYBERTAPA 2019

Nastavenie súborov cookies