Staňte sa partnerom

Ako využívať sofistikované bezpečnostné riešenia bez skúsených profesionálov?

Obavy z kybernetickej vojny dali do pozoru oddelenia IT bezpečnosti naprieč firmami aj vládnymi inštitúciami. Organizácie si uvedomujú, že s čoraz sofistikovanejšími útokmi musia držať krok. Problémom je, že nie všetky majú kapacitu na to, aby vedeli pokročilé bezpečnostné riešenia plnohodnotne spravovať.

Terčom sú firmy všetkých veľkostí

Hrozieb, ktoré v dnešnom svete číhajú na firmy, je celá škála. Spomeňme si na problémy s mailovými servermi Microsoft Exchange, útoky zneužívajúce zraniteľnosti Log4Shell či dramatický nárast útokov na protokoly RDP počas pandémie. Ransomvér prekonáva tie najhoršie očakávania. V prostredí biznisu často panuje mylná predstava, že útočníci sa zameriavajú iba na veľké firmy, ktoré majú veľa peňazí. Pre zvyčajne slabšiu úroveň ochrany sú však atraktívnym cieľom aj stredné a menšie firmy.

Bezpečnostné riešenia o krok vpred pred útočníkmi

Tak ako sa kontinuálne vyvíja svet kybernetických hrozieb, vyvíjajú sa aj technológie na digitálnu ochranu. Prioritou je hrozbám predchádzať, ale ak už systém ohrozia, kľúčové je ich včas odhaliť a odstrániť. Antimalvérová technológia, šifrovanie, systém detekcie a reakcie či cloudový sandbox sú riešenia, vďaka ktorým dokážu organizácie efektívne bojovať so sofistikovanými hrozbami. Teraz sú tieto technológie dostupné pod jednou strechou ako platforma rozšírenej detekcie a reakcie XDR, ktorá je napríklad súčasťou riešenia ESET PROTECT Enterprise. 

pyramida


Riešenie XDR je v súčasnosti kľúčovou požiadavkou stredne veľkých až veľkých spoločností, no rozhodne ho ocenia aj menšie firmy, ktoré narábajú s kriticky dôležitými či citlivými dátami. Firmy dnes potrebujú odpovede na to ako, kedy a kde sa začal útok a ako mu dokážu zabrániť. Niektoré informácie len z bežnej antimalvérovej ochrany koncových bodov nemajú IT bezpečnostní experti k dispozícii, ale vďaka XDR dostanete na tieto otázky odpovede. Technológia identifikuje škodlivý kód, následne zareaguje a takto poskytuje administrátorom úplný prehľad o tom, čo sa deje v ich sieti.

Ako zabezpečiť firmu bez skúsených profesionálov? 

Aby dokázali firmy vyťažiť z vyspelých riešení maximum, musia ich profesionálne spravovať. Ľudí s potrebnými zručnosťami je však na trhu nedostatok. Riešením sú služby riadenej detekcie a reakcie MDR. Vďaka nim môžu využívať špičkovú ochranu postavenú na platforme XDR aj firmy, ktoré majú obmedzené ľudské zdroje alebo im chýbajú odborné znalosti na nepretržité monitorovanie hrozieb.

Riešenie ESET PROTECT MDR ponúka odborné znalosti v kombinácii s najmodernejšou technológiou, čím vytvára doposiaľ najkomplexnejší prístup ku kybernetickej bezpečnosti organizácií. Služby riadenej detekcie a reakcie inštitúcie kompletne odbremenia od starostí ohľadom kybernetickej bezpečnosti. Experti z ESET-u dostupní na zavolanie sa postarajú o všetko - inštaláciu, konfiguráciu, proaktívne vyhľadávanie hrozieb aj správu bezpečnostného riešenia XDR optimalizovaného pre infraštruktúru zákazníka. Vaši administrátori nebudú vyrušovaní bezpečnostnými upozorneniami a môžu tak svoju energiu investovať do inej práce.

Podrobnejšie sa budeme riešeniu venovať na konferencii Jesenná ITAPA. 
 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies