Ako sa stať najlepším na svete prezradí olympijský víťaz a slovenský rekordér Matej Tóth

Medzinárodný kongres ITAPA s hrdosťou oznamuje, že medzi fantastickými spíkrami bude tento rok aj olympijský víťaz v atletike z Rio de Janeiro 2016 nadporučík Matej Tóth.

Jeho športový príbeh je plný veľkých víťazstiev, ktoré však inšpirujú bez ohľadu na pole pôsobnosti. Byť najlepším v čomkoľvek nie je nikdy jednoduché a Matej Tóth nám vo svojom osobnom príbehu Ako sa stať najlepším na svete prezradí svoj recept  už v prvý deň kongresu ITAPA v úvodnej časti  8. 11. 2021.  Zároveň porozpráva o tom, ako to svojím osobným prístupom a zodpovednosťou za svoje výsledky dotiahol až na olympijského víťaza a tiež ako môže byť príkladom pre ďalších, hlavne pre mládež. Svoje aktivity okrem športovej akadémie prepojil aj s projektom Digitálna telesná výchova, ktorú v spolupráci so spoločnosťou CISCO rozbehol v septembri a prvú takúto vzorovú triedu otvorili v základnej škole v Partizánskom. Cieľom projektu je umožniť deťom aj v ťažších obmedzených časoch zapájať ich do pohybu, do telesnej výchovy, ale tiež ukázať cestu moderného digitálneho vzdelávania a jeho možnosti.

Matej Tóth už svoju aktívnu pretekársku činnosť ukončil, no výsledky ostávajú. Matej  je okrem olympijského zlata držiteľom aj platného slovenského rekordu v chôdzi na 50 km, ktorý sa len tak rýchlo neprekoná, ide totiž zároveň o tretí najlepší čas na svete. Navyše zo športu ako takého nikam neodchádza. Bude viesť Vojenské športové centrum Dukla Banská Bystrica a naďalej sa venovať Športovej akadémii Mateja Tótha. Jeho skúsenosti ako športovca, ale aj ako človeka sú zaujímavé nielen v športovom prostredí. Dokážu osloviť každého kto pozná, aké je ťažké zvíťaziť v boji s konkurenciou alebo neprehrať v boji s nepriaznivými okolnosťami.

Príbeh Mateja Tótha totiž nie je len príbehom chôdze po jednoduchej rovinke až k rekordom a medailám. Je aj príbehom nespravodlivého obvinenia, ktoré zasiahlo jeho kariéru, ale aj súkromný život. Tentoraz nemusel prekonávať desiatky kilometrov v čo najlepšom čase, tentoraz musel strachu z budúcnosti, strachu zo straty všetkého, čo budoval a aj strachu zo straty štatútu slušného človeka. S ťažkou situáciou okolo tohto komplikovaného obdobia svojho života sa vysporiadal knihou Odchýlka. Ako vravia recenzie, ide o výnimočný príbeh výnimočného športovca.

Sme radi, že Kongres ITAPA je miestom, kde skutočné osobnosti môžu poodhaliť tajomstvo svojho úspechu a inšpirovať nás všetkých.  

Ak chcete vidieť a počuť Mateja osobne alebo online, prihláste sa na ITAPA ešte dnes.


toth1200x1200


 
Prihláste sa na Jarná ITAPA 2022
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným