Staňte sa partnerom

Ako ochrániť nemocnice pred kybernetickým útokom

Nemocnice a zdravotnícke zariadenia sú ohrozené náhodnými i cielenými kybernetickými útokmi, ktoré môžu ohroziť citlivé údaje a bezpečnosť pacientov. Ochrana systémov je potrebná nielen zo samotného princípu, ale u niektorých je daná aj kybernetickým zákonom.

Ideálnym riešením pre zaistenie pohodlnej a rýchlej viditeľnosti do siete je nástroj, ktorý vďaka strojovému učeniu zastane prácu veľkého tímu. Odhalí nedostatky v sieti, upozorní naň, a je tak využiteľný aj v prípadoch nedostatočne dimenzovaných oddeleniach, zaoberajúcich sa kybernetickou bezpečnosťou v nemocniciach. GREYCORTEX Mendel zabezpečuje účinnú ochranu proti kybernetickým útokom prostredníctvom monitoringu sieťovej infraštruktúry, kontroly konfigurácií, prístupov a detekcie neobvyklého správania v sieti.

„V infraštruktúre našej nemocnice je zapojených mnoho rôznych technológií vrátane špeciálnych zdravotníckych prostriedkov alebo technológií, ktoré slúžia prechodne pre výskum a vývoj v oblasti medicíny. Celú infraštruktúru je potrebné zásadne segmentovať a všetko monitorovať,“ dodáva pracovník centra informatiky, FN Brno.

Prvým krokom k zabezpečeniu kybernetickej bezpečnosti nemocnice je overenie stavu sieťovej infraštruktúry. Dochádza k základnej analýze siete a objavovaniu prvých bezpečnostných rizík, z ktorých mnohé môžu byť jednoducho opraviteľné.

Nepretržité zaistenie kybernetické bezpečnosti nemocnice

V rámci plného nasadenia GREYCORTEX Mendel prichádza k prispôsobeniu produktu konkrétnej infraštruktúre tak, aby čo najpresnejšie vyhovovalo potrebám zákazníka. Mendel sa prostredníctvom strojového učenia a umelej inteligencie naučí, ako funguje sieť v bežnej prevádzke, a v prípade zistenia anomálie, upozorní na neobvyklú udalosť.

GREYCORTEX Mendel poskytuje dokonalú viditeľnosť prevádzkovej siete, nepretržite sleduje najmä vnútornú sieť a zdravotnícke prostriedky v nej, vrátane externých prístupov a servisných zásahov ich dodávateľov. Vedľa toho Mendel sleduje komunikáciu všetkých serverových segmentov. Interný bezpečnostný tím tak vidí, kto a odkiaľ na ktoré zariadenia pristupuje, a má komplexný prehľad o všetkých smeroch v sieti. Takto zaistená viditeľnosť umožňuje používateľom efektívne spravovať prístupy, upravovať a kontrolovať potrebné nastavenia zariadení i siete, a tým postupne zlepšovať bezpečnosť svojej sieťovej infraštruktúry.

„Oceňujeme najmä nezávislosť produktu na existujúcej infraštruktúre a vysokej spoľahlivosti hardwarového i virtuálneho nasadenia. Pri každodennej práci využívame nastavenie e-mailových upozornení, ich následné overenie v produkte Mendel a možnosti podrobného vyhľadávania,“ dodáva pracovník kybernetické bezpečnosti Fakultnej nemocnice Bulovka.

Nasadenie GREYCORTEX Mendel v nemocniciach umožňuje:

● získať prehľad o sieti a identifikovať bezpečnostné riziko,
● monitorovať prevádzku v sieti v reálnom čase, a to vrátane komunikácie zastaralých zariadení, ktoré môžu byť vstupnou       bránou do internej siete,
● zistiť kybernetické hrozby, vrátane pokročilých útokov,
● potrebné IT procesy a reagovať na bezpečnostný incident včas.


GREYCORTEX Mendel prispieva k hladkému chodu nemocnice a umožňuje personálu skutočne pracovať na tom, čo je dôležité – zdravie pacientov.


 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies