Staňte sa partnerom

Internet vecí - rozhodujte sa na základe dát, nielen intuície

/
Prečo by Vám prednáška nemala uniknúť?

Pozrieme sa na skutočný príklad ako vedenie železničnej spoločnosti požadovalo zvýšenie dostupnosti a kvality informácií o vagónoch. V  situácii, keď vagón cestuje desiatky tisíc kilometrov, často za hranicami Slovenska, nie je pripojený na internet ani napájaný elektrickou energiou a veľká časť informácií o vagóne pochádza od externých zdrojov, alebo nie je k dispozícii. Ukážeme si ako digitalizácia procesu tieto výzvy vyrieši.

Manažment firmy, či inštitúcie potrebuje k efektívnemu riadeniu včasné a spoľahlivé informácie. Je to prirodzená potreba, ako je prirodzený aj fakt, že tieto informácie často k dispozícii nie sú. K ich získaniu vedie veľa ciest: rýchla, ale drahá a menej spoľahlivá, cesta presná, ale drahá a pomalá, či cesta lacná, ale nepoľahlivá.

Alebo, že by sme vedeli pre skvalitnenie riadenia využiť pokrok techniky a získavali informácie rýchlym a efektívnym spôsobom a ešte ich spracovali tak, aby nám pomohli robiť správne rozhodnutia? Toto všetko nám prinášajú tajomné riešenia skryté za pojmami ako internet vecí, či analytika.

Videozáznam
 

Juraj Boledovič

DXC Technology
Juraj Boledovič je DXC konzultant pre oblasť priemyslu a dopravy. Predtým ako sa v roku 2001 v rámci celostevového outsourcingu stal zamestnancom HP, pracoval ako manažér v IT v spoločnosti Procter&Gamble. Pracoval ako manažér komplexných outsourcingových kontraktov pre veľkých priemyselných a bankových zákazníkov, neskôr ako biznis a technický konzultant pre predaj outsourcingových služieb v niekoľkých krajinách. V súčasnosti sa venuje inovatívnym IT riešeniam pre oblasť priemyslu, dopravy a internetu vecí.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies