Staňte sa partnerom

Vojtech Andor

Auto-Impex , vedúci servisov
Je odborníkom v oblasti servisu motorových vozidiel a znalec v oblasti strojárstva. V súčasnej dobe pracuje ako vedúci servisov v spoločnosti Auto-Impex, ktorá v súčasnej dobe pripravuje žiakov stredných odborných škôl na povolanie aplikujúc systém duálneho vzdelávania. Zároveň sa podieľa na tvorbe sústavy povolaní a sústavy kvalifikácií.

 
 • Digitálne vzdelávanie pre odborné školy   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2015: No Borders
  Prečo by Vám nemala prednáška uniknúť ?
  Na Slovensku odštartoval systém duálneho vzdelávania založený na kombinácii teoretického vzdelávania v škole a praktického vzdelávania v priestoroch zamestnávateľa. Hľadáte odpoveď na otázku, či a v akej miere môžu informačné technológie pomôcť zmeniť alarmujúcu situáciu v strednom odbornom školstve na Slovensku, kde v súčasnej dobe zo 60 tisíc absolventov nájde uplatnenie na trhu práce len niečo vyše 6 percent ? Dosiahnutie tohto veľkého cieľa si vyžaduje prístup, ktorý umožní spojiť vedomosti zo školy a od zamestnávateľa do jedného rozhrania prostredníctvom ktorého získa študent tú správnu kombináciu informácií.

  Anotácia:
  Spoločnosť Atos vytvorila portál prostredníctvom ktorého študenti vybraných odborov získali prístup k najaktuálnejším a najmodernejším informáciám. Môžu si naštudovať dokopy až 1 450 lekcií , prečítať si 3 900 strán textov, pozrieť 6 060 minút videa a vypočuť 24 200 minút učebného textu. Portál je k dispozícii prostredníctvom počítačov a tabletov a vzdelávanie tak nadobúda celkom nový rozmer. Uviesť do života takýto portál si vyžaduje aktívnu participáciu všetkých zúčastnených subjektov. V prezentácii vám priblíži Oskar Kadlec zo spoločnosti Atos a Vojtech Andor zo spoločnosti Auto-Impex ako pomáhajú informačné technológie uviesť do života túto strategickú zmenu.

   
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies