Staňte sa partnerom

Estónsko - Gov data uložené mimo krajiny

/ Keynote
Prečo by vám prednáška nemala uniknúť? 
Estónsko - rozlohou malá, elektronickou verejnou administratívou veľká krajina. Zasieťované elektronické systémy so sebou však nesú aj riziko. Je Estónsko kvôli pokroku, modernizácii a inováciám vo verejnej správe ohrozené elektronickými konfliktmi? Môžu vyústiť až do kybernetickej vojny? Ubránilo by sa jej Estónsko inovatívne tak, ako v roku 2007? 


Anotácia:
Digitálna ambasáda je ako bežná ambasáda, ale v digitálnom svete. Zabezpečuje digitálnu kontinuitu štátnej správy v prípade akejkoľvek pohromy. Takéto riešenia sú dostupné už dnes vďaka cloudovým technológiám, ktoré dokážu fungovať mimo fyzických hraníc krajiny.   


 

 

Dejan Cvetkovic

Microsoft CEE
Dejan Cvetkovic je riaditeľ technológií v Microsofte pre strednú a východnú Európu. Svoje vzdelanie nadobudol v Srbsku a potom budoval svoju kariéru v Microsoft Canada na viacerých pozíciach, od vývoja softvéru po vývoj obchodu. Niektoré inovatívne projekty, v ktorých viedol tím a vytváral riešenia, zahŕňajú prvý e-banking pre HSBC a e-government pre západnú Kanadu v polovici 90tych rokov. V roku 2003 sa Dejan stal prvým generálnym riaditeľom novovytvoreného country teamu Microsoft Srbsko a Čierna Hora. V roku 2008 bol Dejan vymenovaný za obchodného riaditeľa Microsoft verejného sektora pre strednú a východnú Európu, region skladajúci sa z viacerých krajín, v ktorom vytvoril silný a ambiciózn tím profesionálov, ktorý nadviazali vzťah s v…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies