Staňte sa partnerom

Deirdre Lee

start-up Derilinx, zakladateľka
Deirdre Lee is founder of the start-up Derilinx, which helps public-sector organisations harness the full potential of data through the secure sharing of Linked and Open Data. She has worked as a Research Associate a the Insight Centre for Data Analytics, NUI Galway, Ireland since 2008. Deirdre’s role in the eGovernment Unit involved coordinating and participating in national projects, such as the Open Data Ireland Initiative, and international projects, such as the European eParticipation project Puzzled by Policy. Deirdre is also involved in standardisation work, participating in the W3C Government Linked Data and Data on the Web Working Groups. Deirdre received a B.A. in ICT at Trinity College Dublin and a M.Sc. Computer Science (by research) in Trinity in 2008. Lee worked as a Research Assistant in the IBM Zurich Research Lab from 2004-06.
Prihláste sa na ITAPA HEALTH & CARE 2024
 • "Chytré" získavanie dát   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2014: Future is TODAY
  Prečo by vám prednáška nemala uniknúť?
  Deirdre Lee predstaví svoj start-up, ktorý založila na “dôvtipnom” ale pritom bezpečnom získavaní dát.


  Anotácia
  Open data prinášajú mnohé benefity pre spoločnosť. Od väčšej transparetnosti po inovatívnosť, ale aj vyššie zapojenie občanov do správy vecí verejných. Na konkrétnych príkladoch sa dá ilustrovať ako open data prispievajú k väčšej efektivite vlád a ako súčasne pomáhajú občanom získavať kvalitnejšie služby od štátu.

  Bio
  Deirdre Lee je zakladateľkou start-upu Derilinx, ktorý pomáha organizáciám vo verejnej sfére bezpečne získavať prístup k plnému potenciálu open data. Od  roku 2008 pôsobila vo výskume ako dátová analytička pre NUI Galway. Pracovala aj pre írsku vládu ako koordinátorka národných a európskych projektov súvisiacich s eGovernmentom a ako aj vo W3C.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným