3.ročník Opportunity Award je tu! DITEC aj tento rok ocení šikovné stredoškoláčky

DITEC Opportunity Award 2021 získa na Galavečeri ITAPA študentka s najlepším nápadom na „svet zachraňujúcu“ appku.

Informačné technológie sú nielen zdrojom príjmu pre desaťtisíce obyvateľov Slovenska, ale aj odvetvím, ktoré má „na svedomí“ významné skvalitnenie života ľudstva v posledných desaťročiach. Nemožno pochybovať, že dôležitosť tohto odvetvia bude do budúcnosti naďalej rásť, a preto je prirodzené, že priťahuje tie najšikovnejšie mozgy.

Čo je však trošku zarážajúce, je aj na prvý pohľad viditeľný nepomer medzi mužmi a ženami v IT. Podľa Európskej komisie na jednu ženu, ktorá na Slovensku pracuje alebo študuje v oblasti informačných technológií, pripadá až sedem mužských kolegov či spolužiakov.

Preto sme veľmi radi, že už tretí rok po sebe máme tú česť organizovať súťaž pre šikovné stredoškoláčky so záujmom o IT. Myslíme si, že talentované dievčatá, podobne ako talentovaní chlapci, majú svoje miesto aj v silne sa rozvíjajúcom odvetví informačných technológií. Aj preto sme sa rozhodli dať im príležitosť, nech prezentujú svoje nápady. Úlohou súťažiacich tento rok je priniesť ideu na appku, ktorá zmení svet k lepšiemu. Netreba nič dizajnovať a kódiť, stačí, keď nám krátkym textom, powerpointovou prezentáciou, vlogom či inou interaktívnou formou predstavia svoj nápad - ako ich idea pomôže zlepšiť život ľudí na našej planéte?

O ocenenie DITEC Opportunity Award môže zabojovať študentka ktorejkoľvek strednej školy na Slovensku vo veku od 15 do 19 rokov, ktorá má záujem o informačné technológie. „Počas minulých ročníkov šikovné dievčatá písali eseje o tom, aká dôležitá je diverzita a zastúpenie žien v oblasti IT. Tento rok dostali študentky za úlohu vymyslieť ideu pre appku, ktorá pomôže zmeniť svet k lepšiemu,“ hovorí Anna Záhorčáková, obchodná riaditeľka DITEC, a. s. a ambasádorka pre ženy v IT na Slovensku.

Študentky, ktoré sa chcú tento rok zúčastniť súťaže, môžu poslať svoje príspevky na e-mailovú adresu studentka@ditec.sk, najneskôr do nedele 31. októbra 2021 o 23:59:59. Následne porota, zložená zo zástupcov organizátora súťaže spoločnosti DITEC, a.s., občianskeho združenia Aj Ty v IT a organizátora konferencie Itapa vyberie tri najlepšie návrhy. Víťazka tohtoročnej súťaže si ocenenie DITEC Opportunity Award 2021 preberie na galavečeri IT konferencie Itapa v stredu 10. novembra.

Okrem prestížneho ocenenia študentky hrajú aj o finančnú odmenu. Súťažiaca na 3. priečke získa 100 eur, druhá v poradí získa 200 eur a víťazka si odnesie 300 eur.


 
Prihláste sa na Medzinárodný kongres ITAPA 2021: Ako sa stať najlepším?
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným