Staňte sa partnerom

Rozvoj miest a ich informatizácia z pohľadu Únie miest Slovenska

/ Prednáška

Únia miest Slovenska a neziskové občianske združenie eSlovensko vypracovalo projekt "Infomatizácia slovenských samospráv". Cieľom je sprístupnenie a poskytovanie úradných vecí miest a obcí na internete. Financie na projekt sú požadované zo štrukturálnych fondov Európskej únie vo výške takmer 200 miliónov korún. Jadro projektu vychádza z myšlienky stránok Mesto.sk a ich sekcie "AkoVybaviť". Okrem úradných procesov sa skvalitní aj vybavenosť miest počítačmi.

Na samotnom písaní projektu sa pracovalo približné pol roka. Originály spisov majú viac ako 4000 strán! V prípade úspechu projektu by sa jednalo o najväčší projekt zo štrukturálnych fondov EÚ, ktorý by sa podarilo zrealizovať na podporu informatizácie slovenských samospráv.

Miroslav Drobný

eSlovensko
Vzdelanie: 1988-1993 Slovenská technická univerzita, Bratislava Odbor: Technická kybernetika Spôsob ukončenia školy: štátna skúška Priebeh zamestnaní a funkcií: 2004 – člen Rady vlády SR pre informatiku 2003 – predseda Komisie pre informatizáciu samospráv pri Únii miest SR 2002 – poslanec Mestského zastupiteľstva Lučenec 2002 – prezident Občianskeho združenia eSlovensko 1998 – prezident projektu Mesto.sk 1992 – živnostník Ocenenia: 2005 cena Ministra zahraničných vecí SR za projekt „AkoVybavit“ 2005 cena „Slovensko bez bariér“ v kategórii médiá za projekt BlindFriendly.sk, ktorý rieši sprístupnenie slovenských internetových stránok zrakovo postihnutým občanom. 2004 cena „Eurocrest“ v súťaži o najlepši…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným