Staňte sa partnerom

IGNITE SESSION: Sú slovenské cesty pripravené na nástup inteligentných áut?

/ Prednáška
Ak je dopravné značenie na ceste nejednoznačné, vodiči improvizujú. Chcete ale sedieť v autonómnom aute, ktoré bude musieť improvizovať?

V posledných rokoch Európska Únia vývija veľké úsilie na zvyšovanie bezpečnosti cestnej dopravy v členských štátoch, v rámci programu Vision Zero. Prechod na inteligentnú mobilitu sledujeme aj v našich autách v priamom prenose - z roka na rok nám do áut pribúda viac nových asistenčných systémov. Načo nám však je auto, ktoré dokáže prečítať dopravné značky a jazdné pruhy, ak toto značenie na ceste nie je prítomné? Ako sa má auto zariadiť, ak je toto značenie nejednoznačné? Dokáže na našich cestách auto dopravné značenie iba prečítať, alebo má šancu aj porozumieť jeho širšiemu kontextu a správne sa rozhodnúť? Sú naše cesty na túto zmenu pripravené?

VIDEOZÁZNAM

Marek Galinski

FIIT STU
Marek Galinski sa narodil v Bratislave a pôsobí ako odborný asistent na FIIT STU, titul PhD. z aplikovanej informatiky získal v roku 2020. Vo svojej výskumnej činnosti na Ústave počítačových systémov a aplikovanej informatiky FIIT STU sa zameriava najmä na komunikačné architektúry a počítačové siete z pohľadu ich optimalizácie alebo bezpečnosti. Vo výučbe sa venuje predmetom ako sú napr. Počítačové a komunikačné siete, Mobilné technológie a aplikácie či Webové publikovanie. Ešte ako študent založil spoločnosť Regex s.r.o., ktorá sa od svojho vzniku v roku 2014 venuje vývoju softvérových riešení na mieru. Je fanúšikom otvorených technológií a otvoreného softvéru, a komunitu týchto ľudí sa snaži rozvíjať pomocou každoročnej konferencie …
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies