Staňte sa partnerom

Ignite session: Výsledky volieb vo Vašom smartfóne

/ Prednáška
Začalo to požiadavkou na sprístupnenie priebežných výsledkov parlamentných volieb vo forme vhodnej pre mobilnú aplikáciu. Štatistický úrad vtedy médiám poskytoval výsledky volieb len v CSV súbore cez FTP protokol – nie najvhodnejší formát pre mobilnú aplikáciu. Do parlamentných volieb zostávalo len pár mesiacov, rozhodnutie preto padlo rýchlo: v rámci pilotného projektu sprístupníme výsledky volieb v modernom, štandardnom JSON formáte cez REST API.

Super, ale potrebujeme riešenie, ktoré dokáže pokryť vysokú záťaž počas volebnej noci a je dostatočne bezpečné, aby odolalo potenciálnym útokom – a to nebude lacné. Jedine, že by sme to nasadili do cloudu!
A bolo rozhodnuté. V priebehu pár týždňov dokázal Štatistický úrad SR nasadiť riešenie, ktoré sprístupňuje výsledky volieb 2020 v JSON Stat formáte ako REST API.

Videozáznam
 

Andrej Časný

Oracle Slovensko
Andrej Časný pracuje v Oracle Slovensko ako obchodný manažér pre technológie a cloud, so zameraním na veľkých zákazníkov zo štátnej správy a telekomunikačného sektoru. Študoval na fakulte Manažmentu UK, obchodným aktivitám v oblasti informačných technológií sa venuje od roku 2000. V Oracle pôsobí od leta 2019, predtým bol 4 roky zodpovedný za predaj na mieru vyvíjaných SW riešení, mobilných aplikácií a virtuálnej reality v Cleverlance Slovakia, kam nastúpil po 4 rokoch pôsobenia v Hewlett-Packard Slovakia, so špecializáciou na business-kritické riešenia, Enterprise SW nástroje a bezpečnostné technológie.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Odporúčaní spíkri

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným