Staňte sa partnerom

Walter Pasquarelli

Poradca pre generatívnu stratégiu AI
Poradca pre stratégiu generatívnej umelej inteligencie, člen expertnej skupiny OECD.AI, pridružený výskumný pracovník v Bennettovom inštitúte pre verejnú politiku na Univerzite v Cambridge. Medzinárodne uznávaný poradca, rečník, odborník na stratégiu AI, generatívnu AI, správu údajov a syntetickú realitu.

Vedie poradenské a redakčné programy v skupine The Economist Group, pôsobí na čele technologických inovácií, formuje politiku a obchodné vnímanie nových technológií. Jeho práce boli široko publikované a okrem iných sa o nich zmienili The Economist, Forbes, Der Tagesspiel, El Tiempo, Európsky parlament, NATO, starosta Londýna Sadiq Khan, štátny minister SAE pre AI.

Špecializuje sa na strategické plánovanie a má za sebou skúsenosti s predvídaním a zapájaním sa do zásadných zmien v oblasti zodpovedného využívania AI, správy údajov, politiky AI, etických a regulačných rámcov a makroekonomických technologických trendov. Viedol vývoj prvého celosvetovo zameraného "indexu AI", ktorý porovnával pripravenosť krajín na zavádzanie nových technológií v kľúčových odvetviach na trhu.

Je široko známy ako konzultant, rečník a manažér výskumu, riadil poradenské a redakčné programy v celkovej hodnote viac ako 2 milióny USD. Pôsobil ako poradca spoločností Google, Meta, Microsoft, Coca-Cola, ako aj poradca prezidentských úradov a ministerstiev v Spojenom kráľovstve, USA, Kanade, Európskej komisii, Spojených arabských emirátoch, Kolumbii, Indii, Thajsku a Srbsku. Ako skúsený moderátor a rečník uvádzal sériu The Economist's Data Dividend a moderoval Svetové ekonomické fórum, na ktorom sa zúčastnili ministri a riadiaci pracovníci spoločností z rebríčka Fortune 100 a vládni predstavitelia.

Je členom expertnej AI OECD, držiteľom ocenenia Prospect Public Policy Award Univerzity v Cambridge a partnerským výskumným pracovníkom Bennettovho inštitútu pre verejnú politiku.
 
 • Podnikanie v generatívnom veku   |   ITAPA AI & Robotics 2024
  • Úvod 
  • Stručné zhrnutie gen AI a základných modelov (vrátane rozdielu v porovnaní s konvenčnou AI)
  • Aplikácie AI v podnikaní (prevod textu na text/obrázok/video)
  • Ako vybudovať strategické kapacity AI (talent, údaje, infraštruktúra)
  • Dôvera a bezpečnosť (deepfakes a autenticita, zaujatosť, predsudky, atď.)
  • Prípadové štúdie (ľudia a kultúra, služby zákazníkom, riadenie znalostí)

   
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies