Staňte sa partnerom

Slavomír Maťašovský

Tachyum, AI architekt
Slavomír Maťašovský pracuje vo firme Tachyum ako AI architekt. V súčasnosti sa zameriava na optimalizovanie AI frameworks PyTorch a Tensorflow na Tachyum platforme. Špecificky sa zaoberá kvantizáciou a kompresiou neurónových sietí pre rozpoznávanie obrazu, detekciu objektov, spracovávanie textu. Venuje sa aj implementácii matematických knižníc pre lineárnu algebru a riešenie diferenciálnych rovníc.
Prihláste sa na ITAPA HEALTH & CARE 2024
 • Slovensko s procesorom Prodigy na špičke trendov v AI   |   Jesenná ITAPA 2022
  Slovenský tím spoločnosti Tachyum sa podieľa na vývoji prvého univerzálneho procesora, ktorý reaguje na trendy v oblasti AI, explóziu komplexnosti, ktorú vyžadujú zložitejšie NLP (Natural Language Processing) modely a presnejšia konverzačná AI. Nové procesory umožnia hĺbkové učenie šetrné k životnému prostrediu vďaka menšej spotrebe energie a nižšej produkcii uhlíkových emisií. 

   
 • Ignite session: AI supercomputer   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2020
  Spoločnosť Tachyum predstaví 4 Exaflops AI superpočítač, ktorý bude založený na dizajne univerzálneho procesora Tachyum Prodigy. Superpočítač bude nainštalovaný v roku 2021 na pôde Slovenskej akadémie vied. Svojím výkonom a parametrami poskytne super škálovateľnú platformu, ktorá umožní SAV riešiť tie najkomplexnejšie problémy v oblasti fyziky, chémie, materiálových vied, umelej inteligencie a podobne. Zároveň vytvorí ďalšie pracovné možnosti a postaví Slovensko do popredia európskej iniciatívy pre digitálnu transformáciu.
  Referenčný dizajn pre zákazníkov bude navyše k dispozícii v pobočkách Tachyum v Bratislave na Slovensku a v Santa Clare v Kalifornii v USA. Všetky návrhy hardvéru, softvéru a prepínačov budú pochádzať z otvoreného zdroja, čo koncovým používateľom umožní budovať nízkonákladový škálovateľný otvorený systém, ktorý dramaticky zníži náklady na akvizíciu a prevádzku.

  Videozáznam
   
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným