Staňte sa partnerom

Ronald Blaško

Americká obchodná komora na Slovensku, výkonný riaditeľ
Ronald Blaško získal inžiniersky titul v odbore prevádzka a ekonomika leteckej dopravy (Žilinská univerzita, Slovensko) a ukončil postgraduálny program medzinárodnej ekonómie na Kiel Institute for World Economics v Nemecku.
Má viac ako 15 rokov skúseností v oblasti financií, poradenstva, poisťovníctva, sektora verejných financií, európskych jadrových záležitostí a oblasti riadenia rizík v energetickom sektore. Počas svojho medzinárodného pôsobenia pôsobil ako zástupca Slovenských elektrární vo Foratom (Brusel, Belgicko).

Bol viceprezidentom organizácie Globsec a od roku 2018 pôsobí ako výkonný riaditeľ Americkej obchodnej komory na Slovensku.

 
  • DISKUSIA: Prečo potrebujeme funkčný a konkurencieschopný digitálny štát?   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2021: Ako sa stať najlepším?
    Diskusie o líderstve strácajú zmysel, pokiaľ štát svojím fungovaním a legislatívnym nastavením nevytvára dostatočne vhodné prostredie pre naplnenie týchto ambícií, ale vo svojej podstate aj kladie prekážky. Aké postupy a opatrenia potrebujeme aplikovať do praxe, aby sa mohlo Slovensko zaradiť medzi svetovú špičku? Bude stav súčasného verejného sektora v budúcnosti oporou, alebo skôr brzdou pre úsilie niečo zmeniť? Pozrime sa na to očami tých krajín, ktorých činnosť a podnikanie je výrazne uľahčované efektivitou štátnej prevádzky, rýchlou administratívou, dostupnosťou kvalifikovanej pracovnej sily a ďalších oblastí. Odpovedzme si na otázky, ako by štát a proces digitalizácie mal smerovať, ak má Slovensko naozaj hrať v niečom prím.

    Diskutujúci: Veronika Remišová (podpredsedníčka vlády SR a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR), Ronald Blaško (AmCham), Radoslav Danilák (Tachyum), Mário Lelovský (Republiková únia zamestnávateľov), Anna Záhorčáková (DITEC)

    VIDEOZÁZNAM
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies