Ronald Blaško

Americká obchodná komora na Slovensku, výkonný riaditeľ
Ronald Blaško získal inžiniersky titul z prevádzky a ekonomiky leteckej dopravy (Žilinská univerzita, Slovensko) a ukončil postgraduálny program medzinárodnej ekonómie na Kiel Institute for World Economics, Nemecko.
Má viac ako 15 rokov skúseností v oblasti financií, poradenstva, poisťovníctva, sektora verejných financií, európskych jadrových záležitostí a oblasti riadenia rizík v energetickom sektore. Počas svojho medzinárodného pôsobenia pôsobil ako zástupca Slovenských elektrární vo Foratom (Brusel, Belgicko).

Bol viceprezidentom organizácie Globsec a od roku 2018 pôsobí ako výkonný riaditeľ Americkej obchodnej komory na Slovensku.

 
  • DISKUSIA: Prečo potrebujeme funkčný a konkurencieschopný digitálny štát?   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2021: Ako sa stať najlepším?

    Diskusie o líderstve v ľubovoľnej oblasti strácajú zmysel, pokiaľ fungovanie štátu svojou podstatou kladie prekážky a nevytvára prostredie pre naplnenie týchto ambícií. Čo znamená v praxi, ak chceme, aby bolo Slovensko v niečom svetovou špičkou? Bude verejný sektor v jeho súčasnom stave oporou, alebo brzdou takéhoto úsilia? Pozrime sa na to očami tých, ktorých činnosť a podnikanie je významne ovplyvňované efektivitou štátnej prevádzky, rýchlej administratívy, dostupnosti zručnej pracovnej sily a ďalších oblastí a odpovedzme na otázku, ako by mal štát a jeho digitalizácia ďalej smerovať, ak má Slovensko naozaj hrať v niečom prím.

    Diskutujúci: Veronika Remišová (podpredsedníčka vlády SR a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR), Ronald Blaško (AmCham), Radoslav Danilák (Tachyum), Mário Lelovský (Republiková únia zamestnávateľov), Anna Záhorčáková (DITEC) a ďalší pozvaní spíkri
Prihláste sa na Medzinárodný kongres ITAPA 2021: Ako sa stať najlepším?
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným