Staňte sa partnerom

Richard Vöröš

ACCENTURE , Sustainability Lead
Pracuje v IT viac ako dvadsať rokov. Vyštudoval manažment IT a strategický manažment na Univerzite Komenského v Bratislave.

Počas svojej kariéry prešiel mnohými IT pozíciami - od programovania, cez dizajn GUI, implementáciu komplexných podnikových riešení až po manažment. Mal príležitosť riadiť malé tímy, ako aj nadnárodný infraštruktúrny rollout. V súčasnosti riadi projekty na správu podnikového softvéru, kde je udržateľnosť jedným z kľúčových parametrov. Podľa neho taký projekt beží niekoľko rokov a krátkozraké riešenia na pár dní, či týždňov majú tendenciu sa rýchlo vrátiť v podobe masívnych a nákladných problémov.

Okrem toho prevzal začiatkom tohto roka agendu udržateľnosti ako Sustainability Lead pre Accenture Advanced Technology Center na Slovensku.
 • DISKUSIA na tému udržateľné prostredie v novom svete   |   Jarná ITAPA 2022
  Diskusia o tom, ako technológie vedia napomôcť udržateľnému rozvoju. 

  Peter Balík, MIRRI: „Slovensko čakajú viaceré výzvy spojene s podporou udržateľného životného prostredia vrátane transformácie uhoľných regiónov a regiónov s vysokými uhlíkovými emisiami. MIRRI pripravuje túto transformáciu, ktorá bude zameraná na uhlíkovú neutralitu a diverzifikáciu lokálnych a regionálnych ekonomík."

  Rastislav Nemec, SPP: „Chceme byť partnerom prvej voľby pre riešenia v oblasti udržateľnej energie. Preto ponúkame individuálne prispôsobené produkty a služby, ktoré zahŕňajú najnovšie technológie, napríklad fotovoltické elektrárne. Našim zákazníkom pomôžeme cez fotovoltické elektrárne dosiahnuť určitú mieru sebestačnosti a tak im šetriť peniaze. Navyše im naše riešenia umožňujú využívať energiu efektívnejšie. Zároveň to má aj edukatívny rozmer pre deti, najmä ak si takéto riešenie pre seba vyberie škola."

  Richard Vöröš, ACCENTURE: „Téma udržateľnosti k nám prichádza z nevyhnutnosti a z obáv o našu budúcnosť a budúcnosť našej planéty. Niektorí túto tému môžu vnímať cez nové povinnosti, ktoré prináša. Avšak tým, ktorí na vlak udržateľnosti naskočia včas, môže priniesť nové príležitosti a konkurenčnú výhodu."

  VIDEOZÁZNAM
   
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies