Staňte sa partnerom

Martin Klus

štátny tajomník, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR
Martin Klus je slovenský profesionálny politológ a diplomovaný politický teoretik. Získal postgraduálny diplom z Teórie politiky. Pred vstupom do slovenskej politiky pracoval ako vysokoškolský pedagóg a politický analytik poskytujúc politické  analýzy pre domáce a zahraničné médiá. V rokoch 2013 až 2014 sa zaradil medzi najcitovanejších slovenských politológov a sociológov.

Od roku 1999 sa aktívne venuje neziskovému sektoru s cieľom posilniť občiansku a študentskú účasť na veciach verejných, ale aj na zlepšovaní vzdelávacieho a mestského prostredia. Často sa zúčastňuje politických a občianskych iniciatív  zameraných na tému volebnej a referendovej legislatívy.

Martin Klus vstúpil do komunálnej politiky v Banskej Bystrici v roku 2014. Od roku 2016 do roku 2020 bol poslancom Národnej rady Slovenskej republiky, počas posledných šiestich mesiacov svojho pôsobenia dokonca  jej podpredsedom. Od marca 2020 sa stal štátnym tajomníkom pre záležitosti EÚ na slovenskom Ministerstve zahraničných a vecí a európskych záležitostí SR . Okrem toho jeho agenda zahŕňa: dezinformácie a hybridné hrozby, ľudské práva, konzulárne záležitosti a krízový manažment.

 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies