Staňte sa partnerom

Laura Banovčanová

Slovenská asociácia študentov medicíny
Študentka všeobecného lekárstva na Jesseniovej lekárskej fakulte v Martine Univerzity Komenského v Bratislave venujúca sa študentskému aktivizmu. Od roku 2022 predsedajúca členka Slovenskej asociácie študentov medicíny (SloMSA) zastrešujúcej svoje členské organizácie pri všetkých slovenských lekárskych fakultách a zároveň členskej organizácie Medzinárodnej federácie asociácií študentov medicíny (IFMSA). Okrem viacerých projektov zameraných na rozvoj vedomostí a zručností študentstva sa po boku inšpiratívnych budúcich lekárok a lekárov podieľa na advokatívnej činnosti v oblasti kvality podmienok štúdia a medicínskeho vzdelávania na Slovensku.

Prostredníctvom cenných príležitostí, poskytovaných IFMSA a rozvojovými organizáciami, získala skúsenosti s vedecko-výskumnými aktivitami i klinickou praxou v zahraničí. Slovenskou asociáciou študentov medicíny a Študentskou radou vysokých škôl bola nominovaná za členku pracovných skupín Ministerstva zdravotníctva SR a Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR.

Verí, že medicínske vzdelávanie a slovenské zdravotníctvo si vyžadujú komplexné zmeny, ktoré by boli schopné motivovať nielen mladú generáciu k štúdiu a práci v našej krajine, no s presvedčením, že takéto riešenia musia byť konštruktívne komunikované so všetkými stranami, vrátane študentstva, a plánované odborne a strategicky.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies