Staňte sa partnerom

Kees van der Graaf

Sulfateq, generálny riaditeľ
Kees van der Graaf je generálnym riaditeľom spoločnosti Sulfateq.

Kees je viac ako 40-ročný skúsený podnikateľ špecializujúci sa na farmaceutickú a biotechnologickú oblasť.
Má vzdelanie vo farmácii a  v Holandsku je registrovaný farmaceut.

Počas rokov  jeho pôsobenia v spoločnostiach bolo  jeho zámerom  uvedenie vedy na trh. Dokazujú to všetky zdravé spoločnosti, ktoré majú dlhodobo  dobré obraty a zisky. Sulfateq je síce stále krvácajúci, ale takým  je  z dlhodobého hľadiska vývoj liekov a vytváranie hodnôt. Farmaceutický svet je biznis, ktorý potrebuje víziu a hlboké vrecká na dlhodobé investície.

Kees je zakladateľom niekoľkých biotechnologických spoločností, napr.
  • 1985 Bio-Intermediar (teraz ThermoFisher) produkujúci kultúru cicavčích buniek na získanie monoklonálnych protilátok vo fermentácii, v súčasnosti asi 400 FTE s vysokým profilom.
  • 1994 Citeq, výrobca zdrojového materiálu alergénov pre vakcíny proti alergii. Zdrojovým materiálom je pestovanie a zber domácich prachových roztočov.
  • 1998 Produkty Citeq Health / Sanelco celkový predaj a predaj spotrebiteľom testov laterálneho prietoku. CHP mala v rokoch 1997 - 2007 50 % podiel na trhu v predaji  spotrebiteľských tehotenských testov svojho konkurenta Unilever a AKZO.
  • 2002 Angteq, výskumná spoločnosť spolu s univerzitou realizuje zmluvný výskum.
  • 2011 Sulfateq Spoločnosť vyvíjajúca lieky, Vyvinula lieky v oblasti ovplyvňovania mitochondrií. Aplikácia napr.  pri Alzheimerovej chorobe. Hlavná zlúčenina SUL238 bude vo fáze 1 v Q1 v roku 2023.
  • 2016 Tryptoméra, Biobestrijding Produkcia dravých roztočov pre poľnohospodárstvo. Ide o obchod pre podnikateľov  a internetový obchod pre spotrebiteľov na biologickú kontrolu škodcov.
Spoločnosť Bio Intermediair bola zriadená s rizikovým kapitálom a v roku 1990 získali približne 16 miliónov guldenov  na novú budovu atď.

Kees reagoval na potreby manažmentu  (1000 m-2 čistá miestnosť) s úplne novými technológiami a špecifickým konceptom, ktorý je teraz známy ako malá stopa v produkcii cicavcov. Priestory a vybavenie budovy boli v rámci rozpočtu a načas.
Po Bio Intermediar Kees ako podnikateľský nadšenec využíva výnosy spoločnosti Cityeq na investovanie do ďalších podnikov. A tak ďalej.

Hlavnou ambíciou Keesa je v severnom Holandsku rozvíjať udržateľný farmaceutický biznis.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies