Staňte sa partnerom

Karina Duvinger

Master of Computer and Systems Science, Director of e-commerce, GS1, Sweden
Karina Duvinger pracuje v oblasti usmernení verejného obstarávania a dodávateľských reťazcov pre súkromný aj verejný sektor od roku 1992. Základom sú medzinárodné a globálne používané štandardy a nástroje.
Karina Duvinger spolupracovala na vývoji a dokumentácií elektronických obchodných procesov pre verejné obstarávanie produktov a služieb, ktoré bolo vytvárané v spolupráci s predstaviteľmi švédskej verejnej správy a ich dodávateľmi. Viac ako 10 rokov sa zaoberala výsledkami a postupmi verejného obstarávania. Od roku 2005 sa podieľa na štandardizácií obchodných procesov v rámci UN/CEFACT.
  • Systém GS1 a verejný sektor - skúsenosti zo Švédska   |   Kongres ITAPA 2008: Breaking with Traditions
    Elektronické obstarávanie znižuje náklady a zlepšuje informovanosť. Elektronické obstarávanie umožňuje predávajúcemu a kupujúcemu výmenu obchodných informácii ako elektronické objednávky a faktúry. Tieto informácie sú automaticky spracované v systémoch oboch zúčastnených strán. Manuálna práca je významne zredukovaná, čím sa šetrí čas a peniaze. Ďalšími výhodami sú zabezpečenie informácií automatizovanou kontrolou faktúr a významne zníženie možností registračných chýb. Prechod k elektronickému obstarávaniu v niektorých sférach švédskej štátnej správy preukázal značné zlepšenie výkonnosti. Implementácia medzinárodne uznávaných štandardov významne prispieva k úspechu.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies