Staňte sa partnerom

Jovan Kurbalija

zakladajúci riaditeľ DiploFoundation a vedúci Geneva Internet Platform, Srbsko

Dr Jovan Kurbalija je zakladajúcim riaditeľom DiploFoundation a vedúcim Ženevskej internetovej platformy. Bývalý diplomat, Dr Kurbalija, má odborné a akademické zázemie v oblasti medzinárodného práva, diplomacie a informačných technológií. Od roku 1992 bol priekopníkom v oblasti kybernetickej diplomacie, keď založil oddelenie pre informačné technológie a diplomaciu na Mediterranean Academy diplomatických štúdií na Malte.
 
Dr Kurbalija bol členom United Nations (UN) Working Group pre Internet Governance (2004-2005), osobitným poradcom predsedu UN Internet Governance Forum (2006-2010) a členom High Level Multistakeholder Committee for NETmunidal (2013-2014).
 
Od roku 1997 výskum a články o kybernetickej diplomacii Dr. Kurbaliju formovali výskumnú a politickú diskusiu o vplyve internetu na diplomaciu a medzinárodné vzťahy. Jeho kniha, Introduction to Internet Governance, bola preložená do 9 jazykov a slúži ako učebnica pre akademické kurzy po celom svete. Dr Kurbalija prednáša o e-diplomacii a riadení internetu v akademických a vzdelávacích inštitúciách v mnohých krajinách vrátane Rakúska ((Diplomatic Academy of Vienna), Belgicka (College of Europe), Švajčiarska (University of St. Gallen), Malty (University of Malta) a USA (University of Southern California).

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies