Staňte sa partnerom

Ján Blažek

BankID , Predseda predstavenstva

Jan stál u vzniku bankovní identity v České republice od samého začátku. Absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze se pohybuje v oblasti technologií a digitálních projektů přes 20 let, zkušenosti získal v ExxonMobil jako procesní manažer a v Accenture jako projektový manažer pro IT projekty.

Od roku 2014 byl v ČSOB odpovědný za projekty spojené s identifikací a autentizací klientů a jako programový manažer připravoval řešení pro online přístup klientů banky ke službám celé ČSOB skupiny. Účastnil se také přípravy největšího digitálního projektu českého bankovního trhu, kterým je bankovní identita. Byl proto i u vzniku společnosti Bankovní identita, a.s., která propojuje firmy a instituce s bankami a umožňuje klientům bank přistupovat online ke službám firem a institucí.

Prihláste sa na ITAPA HEALTH & CARE 2024
  • Banková identita ako príklad spolupráce štátu a firiem   |   Jesenná ITAPA 2023
    Banková identita sa stala vynikajúcim príkladom toho, ako môže spolupráca medzi štátom a súkromným sektorom výrazne urýchliť digitalizáciu celej spoločnosti. V prednáške budeme diskutovať o tom, ako banková identita vznikla a aká bola motivácia jej zakladateľov. Dozviete sa, ako systém funguje, aké sú jeho výhody pre verejnú správu a podniky, a tiež čo prinieslo takmer 3,5 milióna používateľov, ktorí ju využívajú len necelé tri roky.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným