Staňte sa partnerom

Jakub Šuster

Elv.ai, spoluzakladateľ a CEO
Jakub Šuster je komunikačný expert, ktorý bojuje proti nenávisti a dezinformáciám na internete.

Jakub Šuster sa vo svojej kariére zameriava na strategickú a politickú komunikáciu a boj proti dezinformáciám pomocou umelej inteligencie. Po absolvovaní politológie na brnenskej Masarykovej univerzite našiel uplatnenie v bratislavskej komunikačnej agentúre New School Communications ako account director, kde spojil svoj záujem o mediálne a verejné dianie, komunikáciu a prínos technológií pre bezpečnejšiu a demokratickejšiu budúcnosť.

V agentúre stál pri spustení neziskového projektu Elfovia.sk, ktorý prostredníctvom moderácie nenávistného obsahu na internete pomáhal aktivovať slovenskú verejnosť v boji proti dezinformačnej scéne a trolím farmám. Úspech projektu priviedol Jakuba a kolegov na myšlienku prepojiť ľudskú silu s umelou inteligenciou a vznikol tak startup elv.ai, kde Jakub ako spoluzakladateľ pôsobí aj v úlohe CEO.

Pravidelne vystupuje na konferenciách zameraných na AI a dezinformácie. Je aktívnym členom európskej siete pre občiansky aktivizmus a slobodu postotalitných krajín EDEN či komunity Európskeho parlamentu together.eu, tiež členom Zastúpenia Európskej komisie SR European Team Direct. Okrem toho pôsobí ako dobrovoľník v slovenskej startupovej komunite StartuPeak.

Voľný čas trávi najradšej aktívnym pohybom, v prírode či čítaním odbornej literatúry z oblasti psychológie.


 
  • AI ako bojovník proti nenávisti a dezinformáciám   |   ITAPA AI & Robotics 2024
    V online priestore na nás číhajú rôzne hrozby, od vulgarizmov až po dezinformácie. Obsahuje ich až 25 % komentárov online. Ak sú diskusie zaplavené škodlivým obsahom, môže to ohrozovať používateľov, prevádzovateľov, ale aj celú našu spoločnosť. Slovenský technologický startup elv.ai kombinujeme ľudských moderátorov s AI, aby takýto obsah filtrovali, čím dosahuje štatisticky vyššiu rýchlosť, presnosť aj konzistenciu než pri samotných ľuďoch.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies