Staňte sa partnerom

Ben Hodges

Center for European Policy Analysis
Generálporučík (vo výslužbe) a Pershing Chair in Strategic Studies v Centre pre analýzu európskej politiky. Do CEPA nastúpil vo februári 2018. Vyštudoval Vojenskú akadémiu Spojených štátov amerických v roku 1980. Neskôr sa dostal do služby u pechoty. Po prvom pridelení ako poručík pechoty v Garlstedte v Nemecku velil peším jednotkám na úrovni roty, práporu a brigády v 101. výsadkovej divízii, vrátane velenia bojového tímu prvej brigády „Bastogne“ 101. výsadkovej divízie v operácii. IRACKÁ SLOBODA (2003 – 2004). 

Medzi jeho ďalšie operačné úlohy patrí náčelník operácií pre mnohonárodný zbor v Iraku v operácii IRACKÁ SLOBODA (2005 – 2006) a riaditeľ operácií regionálneho veliteľstva Juh v Kandaháre v Afganistane (2009 – 2010). Tiež slúžil na rôznych pozíciách spoločného a armádneho štábu, vrátane inštruktora taktiky; náčelník plánov, 2. pešia divízia v Kórei; Aide-de-Camp vrchnému veliteľovi spojeneckých síl v Európe; náčelník štábu XVIII. výsadkového zboru; riaditeľ pakistanskej afganskej koordinačnej bunky spoločného štábu; náčelník pre styk s legislatívou pre armádu Spojených štátov amerických; a veliteľ spojeneckého pozemného veliteľstva NATO (İzmir, Turecko).

Jeho poslednou vojenskou funkciou bol veliaci generál, United States Army Europe (Wiesbaden, Nemecko) v rokoch 2014 až 2017. V januári 2018 odišiel z armády USA.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies