Staňte sa partnerom

Rok 2023 začíname s 3. edíciou konferencie ITAPA Health&Care 2023

ITAPA podujatia sa minulý rok rozrástli o novú konferenciu - ITAPA Health&Care. Cieľom podujatia bolo prepojiť svet zdravotníctva so svetom technológií a inovácií. Téma zdravotníctva pokračovala aj na konferencii Jesenná ITAPA 2022, kde jej bol venovaný samostatný celodenný program. V roku 2023 sa podujatie presúva do Martina, kde 15. – 16. marca v spolupráci s Univerzitnou nemocnicou v Martine pripravujeme tentokrát až dvojdňové podujatie ITAPA Health&Care 2023.

Prvý deň (15. marec 2023) bude zameraný na umelú inteligenciu v medicíne, ktorá práve teraz revolucionizuje zdravotníctvo. Lekárom pomáha diagnostikovať a hľadať optimálnu terapiu. Dokáže riadiť roboty, ale aj výrazne napomôcť zvýšeniu efektívnosti nemocníc. Okrem pomoci zdravotníkom, ktorých je čoraz menej, je tak táto oblasť aj veľkou príležitosťou pre inovatívne spoločnosti zamerané na jej vývoj a zdokonaľovanie.

Témy, ktorým sa budeme venovať počas prvého dňa:
  • Umelá inteligencia v medicíne – čo prináša a aká je úroveň jej využitia na Slovensku?
  • Umelá inteligencia v rádiológii
  • Aplikácie umelej inteligencie v medicíne
  • AI v onkológii
  • Ako optimálne budovať nemocnice?
Prvý deň konferencie bude ukončený obľúbeným diskusným formátom ITAPA Open Talk: Ako optimalizovať zdravotníctvo? Slovenské zdravotníctvo je nedostatočne financované. Ale je efektívne aj pri malých financiách? Je možné ho optimalizovať? Čo nám v tom bráni? V akom stave je optimalizovaná sieť nemocníc? Ako sú nastavene procesy? Čo to prinesie v praxi? Čo ďalší poskytovatelia zdravotnej starostlivosti? Nevšímame si iba nemocnice a nezanedbávame ostatných?  

Už dnes vám vieme potvrdiť, že sa týmito otázkami budú zaoberať významní spíkri - účasť prisľúbil minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský.

Druhý deň konferencie (16. marec 2023) sa začne dynamickým rozhovorom so štátnym tajomníkom Róbertom Babeľom na tému Ako podporiť inovácie v zdravotníctve? Pokračovať budeme témami, ktoré dnes v rezorte rezonujú a kde o nich budú debatovať kľúčoví aktéri v zdravotníctve, či už predstavitelia verejnej správy, zdravotnej starostlivosti, farmaceutického priemyslu, technologických spoločností, inovátori, ale aj lekári, vedci či politici. Zdravotníctvo musí byť totiž udržateľné a digitalizované, inovácie nevynímajúc. O problémoch v zdravotníctve z hľadiska digitalizácie bude hovoriť množstvo atraktívnych a najmä kompetentných spíkrov z praxe.

Témy druhého dňa:
  • Reforma dát v zdravotníctve – kedy nastane čas?
  • Kybernetická bezpečnosť v zdravotníctve – sme pripravení?
  • Lekári a moderné technológie - robotické riešenia v praxi
  • Zdravotníctvo v gescii samospráv pred kolapsom?
A podujatie opäť ukončíme diskusiou ITAPA Open Talk: Za čo a ako nakúpiť technológie pre zdravotníctvo? Zdroje a obstarávanie.
Polemizovať budeme nad otázkou ako nastaviť verejné obstarávanie v zdravotníctve tak, aby bolo rýchle a efektívne? Sme v zajatí nutnosti najnižšej ceny, alebo je možné aplikovať aj kvalitatívne kritéria? Je strategické plánovanie VO je fikcia či realita? Ako sme na tom s transparentnosťou? Ako dokáže umelá inteligencia zvýšiť transparentnosť verejného obstarávania?

Chcete vedieť o programe i samotnej konferencii ITAPA Health&Care viac? Všetky potrebné informácie nájdete u nás na webe, kde sa môžete zároveň výhodne zaregistrovať.

 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies