Staňte sa partnerom

Informácie o partnerovi

Konica Minolta je globálna technologická spoločnosť so 150ročnou tradíciou, ktorá po celom svete zamestnáva takmer 40 000 zamestnancov a pôsobí vo viac ako 150 krajinách. Zameriava sa okrem iného na poskytovanie inovatívnych technologických riešení. Ich inteligentné kamerové systémy prepojené s umelou inteligenciou predstavujú prelomové nástroje v oblasti zdravotníctva.
 
Inteligentné kamerové systémy Konica Minolta

Tieto systémy poskytujú širokú škálu funkcií vrátane monitorovania, analýzy a interpretácie obrazu v reálnom čase. Sú navrhnuté tak, aby poskytovali inovatívne riešenia pre rôzne odvetvia, ako je zdravotníctvo, priemysel, retail a bezpečnosť. Umelá inteligencia v týchto systémoch umožňuje automatické rozpoznávanie objektov, situácií a správania, čo vedie k efektívnejšiemu monitorovaniu, analýze údajov a rýchlejšej reakcii na potenciálne nebezpečenstvá alebo problémy.Pokročilé AI technológie a inteligentné kamerové systémy

V rámci našej účasti a samostatného bloku programu venovaného téme Health&Care predstavíme odbornej verejnosti riešenia inteligentných kamerových systémov, ktoré vyhodnocovaním snímok pomocou umelej inteligencie umožňujú väčšiu automatizáciu a zefektívnenie vybraných procesov v rôznych segmentoch. V nemocniciach a iných zdravotníckych zariadeniach môžu výrazne uľahčiť prácu sestier, napríklad pri nepretržitom dohľade nad pacientmi.

Umelá inteligencia v kombinácii s kamerami Konica Minolta umožňuje efektívne monitorovanie pacientov v nemocniciach a zariadeniach sociálnych služieb. Tento systém sleduje prítomnosť a pohyb pacientov a v prípade potreby umožňuje okamžité upozornenie. Okrem napríklad detekcie pádu, môžeme u pacientov na určitej úrovni aj detekovať vznik infarktu, záchvatu, vracania alebo možné problémy s dýchaním.

Táto technológia nielen uľahčuje prácu zdravotníckeho personálu, riešia problémy s ich nedostatkom, ale predovšetkým zvyšuje bezpečnosť pacientov. Kamery poskytujú anonymizované údaje a nenarúšajú súkromia pacientov. Systém umožňuje aj okamžitú komunikáciu s pacientom v núdzových situáciách a svojim spôsobom predchádza aj mnohým tragickým scenárom.Video:

Video Solution Services - Introduction | Konica Minolta (youtube.com)
Nastavenie súborov cookies