Staňte sa partnerom

ITAPA AI & Robotics: Umelá inteligencia v hlavnej úlohe

Kam kráča umelá inteligencia, kybernetická bezpečnosť vo svete AI, úspešné príbehy AI zo Slovenska, AI a robotika v kreatívnom priemysle a vo vzdelávaní – to sú len niektoré z okruhov konferencie ITAPA AI & Robotics, ktorá sa uskutoční 12. marca v Zimnej jazdiarni na Bratislavskom hrade. Umelá inteligencia je veľkou témou súčasnosti. Má totiž potenciál stať sa hlavným nástrojom zmien v histórii ľudstva a do určitej miery sa ním už stáva. Dvanásťhodinový programový maratón prinesie viac ako dvadsať prezentácií a takmer tri desiatky pozvaných odborníkov s rôznymi pohľadmi na výhody, ohrozenia i výzvy, ktoré nám AI prináša v pracovnom i bežnom živote. Celkom určite sa týka aj vás – zaregistrujte sa ešte dnes!

Celodenná konferencia venovaná umelej inteligencii a robotike získala konečnú podobu aj vďaka spolupráci s úradom podpredsedu vlády SR pre Plán obnovy a odolnosti a využívanie eurofondov Petra Kmeca. Práve on bude spolu s Máriou Bielikovou zo spoločnosti KINIT hosťom úvodného 1on1 rozhovoru na tému Kam kráča umelá inteligencia?. Taktovku tohto i viacerých ďalších vystúpení bude mať v rukách moderátor Ľubomír Straka. O tom, aké príležitosti a ohrozenia môžu moderné technológie priniesť na Slovensko a čo máme ako krajina urobiť, aby sme vlnu AI využili najlepšie, ako sa dá, sa bude hovoriť v ďalšom 1on1 rozhovore. Peter Pellegrini, predseda Národnej rady SR, sa v ňom stretne s Martinom Spanom, odborníkom na umelú inteligenciu.

Inšpirácie nielen pre Slovensko prinesú vystúpenia pozvaných zahraničných hostí. Keynote spíkrom konferencie bude Walter Pasquarelli, svetovo uznávaný poradca, spíker a expert na AI stratégie. V prezentácii Podnikanie v dobe generatívnej AI odhalí nové pohľady na otázku, či je umelá inteligencia hrozbou alebo príležitosťou. Walter Pasquarelli pracoval pre značky ako Google, Meta či Microsoft, citovali ho médiá ako The Economist, Forbes, Der Tagesspiel a iné, radil inštitúciám ako Európsky parlament či NATO a ako prvý získal ocenenie Prospect Public Policy Award od University of Cambridge a AI Policy Fellow od University of Bath. Nemenej atraktívnym hosťom bude Franz Bailom, zakladateľ a CEO dvoch prosperujúcich globálnych podnikov – in-manas (Intelligent Management Solutions) a IMP (Innovative Management Partner). Rešpektovaný odborník na strategické plánovanie a inovácie vystúpi v rámci bloku Nástroje umelej inteligencie. Rešpekt a pozornosť si zaslúži aj Joong-Hae Suh z Korea Development Institute, ktorý na Slovensko prinesie skúsenosti  z Južnej Kórey – najmodernejšieho priemyslu na svete a procesu jeho digitalizácie. Päticu zahraničných hostí uzatvára Xiaolu Hou, ktorá v súčasnosti pôsobí na STU v Bratislave.

Vymenovať všetkých hostí a témy, ktoré prinesie marcová ITAPA AI & Robotics, na malom priestore nie je možné. Záujem odbornej i laickej verejnosti vyvolávajú otázky Aký bude život v budúcnosti?, Čo nás čaká v horizonte najbližších rokov?, Aký posun nastane v predstavách o vybudovaní nového virtuálneho priestoru?, Budeme v ňom môcť žiť plnohodnotný život? a mnohé ďalšie. Odpovede prinesú prezentácie Život v budúcnosti – Technológie budúcnosti – AI a metaverse, Trendy v umelej inteligencii, Nové technológie, nové príležitosti a pod. Niekoľko vystúpení a diskusií bude venovaných kybernetickej bezpečnosti vo svete AI, úspešným príbehom AI zo Slovenska či úlohe AI a robotiky v kreatívnom priemysle a vo vzdelávaní.

ITAPA AI & Robotics je rovnako ako všetky podujatia organizované pod hlavičkou ITAPA jedinečnou príležitosťou na zvládnutie budúcich zmien. Ponúka možnosť vypočuť si a spoznať špičkové mienkotvorné osobnosti zo Slovenska i sveta v dobre zostavenom mixe užitočného s príjemným. V prieskumoch spätnej väzby ju účastníci dlhodobo hodnotia ako ideálnu pôdu na prezentáciu riešení a ponúk pre potenciálnych klientov a networking s kľúčovými stakeholdermi a so zodpovednými lídrami s rozhodujúcou právomocou. Poslaním konferencií ITAPA je inšpirovať k zmene.

Zaregistrujte sa a pomôžte sebe, vašej firme, komunite i celej spoločnosti robiť veci lepšie, rýchlejšie a inovatívnejšie.

 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies