Pavel Nechala

Attorney
Expertíza: ochrana osobných údajov, informačné technológie, verejné obstarávanie.

Od roku 2005 pôsobil ako advokát v advokátskej kancelárii Nechala & Co. V roku 2020 vytvoril s ďalšími dvoma advokátskymi kanceláriami novú modernú kanceláriu pod názvom WISE3 (www.wise3.sk). Má viac ako 15 ročné skúsenosti v oblasti riešenia korporatných a obchodných záležitosti klientov a zastupovania v súdnych procesoch.

Primárne sa venuje problematike ochrany osobných údajov a právu informačných technológii. V spolupráci so zahraničnými kanceláriami realizoval viacero projektov zahrňujúcich cezhraničné spracúvanie osobných údajov, ako aj nasadzovanie nových technológii.

Pavel Nechala má rozsiahle skúsenosti pri implementácii IT projektov v súkromnom ako aj štátnom sektore. Ako člen Partnerstiev pre prosperitu sa zúčastňoval prípravy Koncepcie nákupu IKT a je naďalej členom pracovnej skupiny pre verejné obstarávanie na MIRRI SR.

Venuje sa aj problematike boja proti korupcii a transparentnosti. Od roku 2001 spolupracoval so slovenskou pobočkou Transparency International vo viacerých medzinárodných tímoch pri príprave opatrení v oblasti boja proti korupcii.

Vzdelanie:
-    Právnická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave (2001)
-    Právnicka fakultá Trnavskej univerzity doktorandské štúdium (2014)

 
Prihláste sa na Jarná ITAPA 2022
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným