Staňte sa partnerom

Kľúčový príhovor

/ Keynote
Všetky návrhy týkajúce sa jednotného digitálneho trhu by mali byť dokončené do konca tohto roka.

Okrem predkladania nových iniciatív chceme udržať aj dynamiku rozhodovania EÚ, a to  tak, aby sme čo najskôr uvideli požadovaný výsledok už skutočne digitálnej Európy.

Som si istý, že s pomocou a podporou slovenského predsedníctva EÚ tento cieľ môžeme dosiahnuť. A práve preto je potrebná dobrá spolupráca a koordinácia.
 

Andrus Ansip

Európska komisia
Andrus Ansip bol menovaný podpredsedom EK pre Jednotný digitálny trh v novembri 2014. Pred odchodom do Bruselu bol členom Európskeho aj Estónskeho parlamentu. Stalo sa tak po takmer deviatich rokoch strávených v Tallinne, kde pôsobil ako najdlhšie úradujúci premiér Estónska a pracoval aj so stredo-pravými aj stredo-ľavými stranami, čo viedlo k vytvoreniu troch rôznych koaličných vlád. Počas svojho pôsobenia ako predseda vlády taktiež predsedal Estónskej liberálnej reformnej strane. Ansip po prvýkrát vstúpil na pole národnej politiky v septembri 2004, keď sa stal ministrom hospodárstva. Až do tohto bodu, si svoju kariéru budoval v druhom najväčšom meste Estónska - v Tarte, kde sa aj v roku 1956 narodil. Ansip bol starostom mes…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies