Informatizácia nemá strašiť, ale pomáhať

Bratislava, 1. október 2014 – Už len 5 dní zostáva na prihlásenie projektov do súťaže Cena ITAPA 2014. Cena je akýmsi slovenským Oscarom pre IT služby, ktoré odstraňujú byrokraciu, zjednodušujú a zrýchľujú kontakt občana s úradmi, modernizujú vzdelávanie alebo pomáhajú nemocniciam zrýchľovať diagnostiku pacientov.

Novinka
Do objavovania nových IT riešení užitočných pre ľudí sa tento rok zapojí aj Rádio Slovensko a jeho poslucháči. Najpočúvanejší verejný rozhlas predstaví 5 vybraných projektov a poslucháči si hlasovaním zvolia najlepší.

“Aj vďaka vysielaniu Rádia Slovensko bude mať verejnosť lepší prehľad o nových digitálnych službách, ktoré nám uľahčujú život”, hovorí riaditeľ programových služieb Sro Vincent Štofaník.  Cenu Rádia Slovensko si víťaz preberie 11.novembra počas Medzinárodného kongresu ITAPA, ktorý je top udalosťou roka v oblasti informatizácie spoločnosti.

Príďte sa “pobiť” o Cenu ITAPA
Prístup k vlastnej zdravotnej karte cez aplikáciu na mobile, ale aj blesková on-line previerka vodiča počas cestnej kontroly. To sú projekty, ktoré výrazne zlepšili náš život a získali Cenu ITAPA minulý rok. “Aj tento rok stačí mať projekt, ktorý originálnym spôsobom využíva digitálne technológie a ponúka občanom lepší prístup k verejným službám,” avizuje riaditeľ ITAPA Michal Ivantyšyn. Prihlásiť ho treba do 6. októbra na www.itapa.sk.

Prestaňme informatizáciou strašiť!
Za týmto odstrašujúcim slovom, sa skrýva mnoho užitočných a zmysluplných aktivít z oblasti IT. Informatizácia sme my všetci, ktorí chceme od štátu rýchlejšie, lacnejšie a lepšie služby ako doteraz. Chceme lepšie školy, zdravotnú starostlivosť, viac informácií o tom, ako štát hospodári s našimi daňami. Informatizovaný znamená lepšie informovaný.

Medzinárodný kongres ITAPA je vrcholnou platformou podujatí na Slovensku v oblasti eGovernmentu. Minulý rok kongres privítal 600 delegátov a 130 spíkrov z viac ako 10 krajín celého sveta. Zaregistrovať na kongres sa môžete do 17.októbra s 20% zľavou na stránke www.itapa.sk
Prihláste sa na Jarná ITAPA 2021
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným