Ruediger Dorn

Microsoft Public Sector EMEA, Director Cloud Computing
Rüdiger Dorn je súčasťou CTO Microsoft a vedie Microsoft cloud stratégiu pre verejný sector v Európe, na Blízkom východe a v Afrike.  Vo svojej pozícií zodpovedá za cloud riešenia pre zákazníkov vo vláde,  zdravotníctve, národnej bezpečnosti a školstve. Kritické aspekty jeho práce zahŕňajú komunikáciu s kľúčovými hráčmi ohľadom toho, ako zabezpečiť prostredie, v ktorom sa zákazníci môžu bezpečne presunúť do cloudu ako aj komunikáciu Microsoftu ako strategického partnera klientov z oblasti verejného sektora. Vo svojej role Rüdiger tiež zodpovedá za nábor partnerských ekosystémov pre cloudové produkty Microsoftu a za komunikáciu požiadaviek klientov smerom k inžinierskym tímom. Vedie tím cloud špecialistov v celom regióne, ktorý partnersky podporuje klientov a adaptuje stratégiu na lokálne požiadavky.

Pred tým, ako sa stal členom tímu verejný sector, pracoval Rüdiger pre Microsoft na viacerých medzinárodných pozíciach pre farmaceutický priemysel a procesné manufaktúry.

Rüdige je inžinier a MBA. Svoju kariéru začal pred viac ako 20tymi rokmi v Accenture a neskôr pôsobil v Oracle Corporation MEA.
 
Prihláste sa na Jarná ITAPA 2020