Staňte sa partnerom

ITAPA OPEN TALK: Pohľad politikov na budúcnosť digitalizácie

/ Prednáška

Ján Hargaš

kandidát za Progresívne Slovensko
Je odborník na digitálnu transformáciu s viac ako 15-ročnými skúsenosťami na Slovensku a v zahraničí. Zasadzuje sa za transparentné štátne IT, zvyšovanie kvality štátnych služieb pre používateľov a digitálnu transformáciu slovenskej ekonomiky a spoločnosti. Vyštudoval medzinárodný obchod na Ekonomickej univerzite v Bratislave. V roku 2016 spoluzaložil občianske združenie Slovensko.Digital, kde v rokoch 2016 – 2019 zastával pozíciu výkonného riaditeľa. Od roku 2020 pôsobil ako poradca ministerky pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu. Od júla 2021 do februára 2022 zastával funkciu štátneho tajomníka pre informatizáciu na Slovensku. V parlamentných voľbách 2023 kandiduje za Progresívne Slovensko.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Tomáš Gál

SASKA
Získal PhD. za aplikovanej informatiky na Fakulte hospodárskej informatiky Ekonomickej univerzity v Bratislave. Pätnásť rokov pracuje v IT, má skúsenosti zo štátnej a verejnej správy, ale aj s hodnotením žiadostí o nenávratný finančný príspevok z fondov EÚ. Aktuálne pracuje ako riaditeľ odboru IT na Slovenskom pozemkovom fonde. Je členom neformálneho združenia e-tika.sk, ktoré sa zaoberá aplikovaním etických pravidiel v IT a v umelej inteligencii. V rámci programu Kognitívna veda lektoruje kurzy na fakulte Matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave. V parlamentný voľbách 2023 kandiduje za stranu Sloboda a solidarita.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Marek Hudák

KDH
V súčasnosti pracuje ako dátový analytik/inžinier v Zbore väzenskej a justičnej stráže, popri tom je aj podpredsedom Komisie regionálneho rozvoja a cestovného ruchu pri zastupiteľstve PSK a člen Komisie správy majetku a investícii pri zastupiteľstve PSK. V minulosti pracoval ako koordinátor harmonizácie dát na Ministerstve životného prostredia SR.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies