Staňte sa partnerom

DISKUSIA lídrov politických strán

/ Prednáška
Prihláste sa na ITAPA HEALTH & CARE 2024

Peter Pellegrini

HLAS - SD
Vyštudoval Ekonomickú fakultu Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici a Ekonomickú fakultu Technickej univerzity v Košiciach so špecializáciou financie, bankovníctvo a investovanie. Pracoval ako ekonóm a neskôr sa stal asistentom slovenského poslanca Ľubomíra Vážneho. V roku 2006 bol zvolený za poslanca za stranu SMER-SD a pôsobil ako člen parlamentného výboru pre hospodársku politiku a výboru na preskúmavanie rozhodnutí NBÚ a mandátového a imunitného výboru. Po parlamentných voľbách v roku 2010 sa opäť stal poslancom za SMER-SD a členom parlamentného výboru pre financie a rozpočet a parlamentného výboru na preskúmavanie rozhodnutí NBÚ. Tretíkrát bol zvolený za poslanca v predčasných voľbách, ktoré sa konali 10. marca 2012. Potom sa…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Richard Sulík

SASKA
Richard Sulík, minister hospodárstva SR, predseda strany Sloboda a Solidarita, bývalý europoslanec. Pôsobil ako poradca ministrov financií Ivana Mikloša (2002–2003) a Jána Počiatka (2006–2007). V roku 2004 dva roky šéfoval spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu, a.s., ktorá je vo vlastníctve mesta Bratislava. Od roku 2005 do roku 2006 bol poradcom ministerky sociálnych vecí, práce a rodiny. Ako europoslanec pôsobil v skupine Európskych konzervatívcov a reformistov. Liberál, ktorému záleží na tejto krajine. Chce spraviť všetko, aby Slovensko bolo lepšou krajinou pre život. Je presvedčený, že naša krajina na to má. Skvelých ľudí, krásnu krajinu, mier a ak sa podarí spravovať veci verejné lepšie, bude tu radosť žiť.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Veronika Remišová

Za ľudí
Od roku 2020 bola podpredsedníčka vlády SR a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR. Medzi rokmi 2016 - 2020 pôsobila ako poslankyňa Národnej rady. Predtým bola komunálna poslankyňa mestskej časti Bratislava - Staré Mesto a prednášala na viacerých slovenských univerzitách - na Fakulte sociálnych a ekonomických vied a Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a Katolíckej univerzite v Ružomberku. Medzi rokmi 2004 a 2013 bola členkou Európskej komisie. Vyštudovala ako ArtD. na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Ďalšie vzdelanie absolvovala na Higher Education Cert - University of Cambridge, M.A. - Centre Européen de Recherches Internationales et Stratégiques v Bruseli a Université de Paris…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Eduard Heger

Demokrati
Eduard Heger sa narodil 3. mája 1976. Vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave. Pracoval ako manažér v rôznych firmách, ale aj ako konzultant na Ministerstve obrany SR. Stál pri zrode známej slovenskej značky, ktorá sa preslávila v USA. V minulom volebnom období bol druhým najaktívnejším poslancom spomedzi všetkých.    
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Michal Šimečka

Progresívne Slovensko
Michal Šimečka, predseda hnutia Progresívne Slovensko, je poslancom Európskeho parlamentu od roku 2019 a jedným z jeho podpredsedov od januára 2022. V minulosti pôsobil ako výskumný pracovník v Ústave medzinárodných vzťahov v Prahe, pôsobil ako poradca ministra zahraničných vecí Českej republiky a pracoval aj ako novinár pre denník SME a Financial Times. Je držiteľom titulu DPhil. z politológie a medzinárodných vzťahov na Oxfordskej univerzite.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným